Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Goethe-Institut má nové vedení

  Novou ředitelkou Goethe-Institutu v České republice, s pověřením pro celou střední a východní Evropu, se stala Angelika Ridder. Odbornice na pracovní právo pracuje pro celosvětovou síť německých kulturních institutů od roku 1990, dosud vedla mj. pobočky Goethe-Institutu v Oslu nebo v Paříži.

  Angelika Ridder. Foto Bjoern Steinz

  Už první setkání mi v posledních dnech ukázala, jak mnoho je v česko-německém a v evropském kulturním kontextu zajímavých témat, komentuje Angelika Ridder: Pražský Goethe-Institut je obzvláště důležitý, protože byl založen bezprostředně po Sametové revoluci. Kromě toho je práce s českými partnery tradičně velmi intenzivní a vrcholně zajímavá. Pro mě osobně je pozice zdejší ředitelky splněným snem, protože země střední a východní Evropy vnímám jako důležitý spojník mezi vlivy východu a západu, dodává Ridder.

  Angelika Ridder (*1959 v Ulmu, Baden-Württemberg) studovala právní vědu na univerzitě v Kostnici, coby koncipientka působila v Novém Zélandu. Od roku 1990 pracuje pro Goethe-Institut. Zabývala se pracovním právem, vedla pobočky institutu v Oslu, Freiburgu a Paříži, kde měla i pověření pro vedení regionu jižní a západní Evropy. Po pětiletém působení jako vedoucí Oddělení centrálních služeb v mnichovské centrále Goethe-Institutu přichází Angelika Ridder do Prahy, kde získá rovněž pověření pro vedení regionu střední a východní Evropy.

  Do regionu střední a východní Evropy náleží pobočky Goethe-Institutu v Praze, Bratislavě, Varšavě, Krakově, Lublani, Tallinnu, Rize a Vilniusu. Všechny tyto instituty mají své lokální ředitelky a ředitele, jsou však podřízeny regionálnímu vedení v Praze.

  V následujících letech bych se chtěla věnovat tématu vícejazyčnosti coby základu pro porozumění a mobilitu. Kromě toho bych však ráda spolu s českými a regionálními partnery přemýšlela o evropských tématech. Co nás všechny spojuje, co se od sebe navzájem učíme?, vysvětlila nová ředitelka.

  Angelika Ridder přejímá úřad od Bertholda Franka, který v Praze působil coby vedoucí institutu v letech 2013-2018. Kroky bývalého pražského ředitele vedou do Nového Dillí, odkud povede pobočky Goethe-Institutu v jižní Asii.

  • Autor:
  • Publikováno: 5. prosince 2018

  Komentáře k článku: Goethe-Institut má nové vedení

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,