Divadelní noviny Aktuální vydání 8/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

8/2024

ročník 33
16. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Zprávy

  E-MOC-E vybrala nejlepší

  Nezisková organizace E-MOC-E, která si dala za cíl podporovat profesionální i amatérské umělce různých profesí v jejich tvorbě, vybrala už po třinácté ty nejlepší. Ze 40 soutěžících se mezi malíři, fotografy, básníky a muzikanty prosadili tito:

  V kategorii malba zvítězili Petr Samek, který vystaví své obrazy v pražské galerii Jindřišská věž a Irena Procházková, která bude mít výstavu v galerii Prostě Kafe.

  Flamenco Dancers malířky Ireny Prcházkové Foto archiv E-MO-CE

  Nejlepšími fotografy se stali Jan Škop a Kristýny Dražanová, která obhájila své loňské vítězství. Oba budou mít společnou výstavu v galerii Alternatif Mezibranská v centru Prahy.

  Ukázak z tvorby jednoho z vítězů fotografické sekce Foto Jan Škop

  Nejlepším hudebníkem se stal slovenský herec a šansoniér Mario Boa. Spolu s ním se do finále dostali hudební skupiny Wonositosedne a Happeace.

  V kategorii poezie zabodovaly ženy – Radana Šatánková, Irena Topinková, Ingrid Hanušová a  Sagtin – zrzka od vedle. Poezie a hudba se představí v rámci komponovaného večera v hudebním klubu Mandragora.

  Zahradní prolínání malíře Petra Samka Foto archiv E-MOC-E

  Nezisková organizace E-MOC-E vznikla před 13 lety, kdy u zrodu kromě Milana Deutsche, fotografa, malíře a autora divadelních her, stála modelka Kateřina Pospíšilová a herečka Chantal Poullain. Milan Deutsch objasňuje vznik této akce: Projekt e-moc-e vznikl s cílem motivovat umělce v jejich tvorbě a usnadnit jim organizačně i finančně prezentaci jejich díla. Mám velkou radost, že se komunita umělců i galerií a výstavních míst každým rokem rozšiřuje, že se umělci setkávají, navazují kontakty a vzájemně se mohou inspirovat.”

  Projekt funguje tak, že už od března představují umělci svá díla na internetové galerii www.e-moc-e.cz, kde se může hlasování o nejlepší počiny účastnit kdokoli. Vítěze v kategoriích malba, foto, poezie a hudba vybírá odborná porota, mezi jejíž členy patří mj. herečka Ester Kočičková, malíř Jan Kunovský, spisovatelka Monika Pavlíčková, jazzové zpěvačky Elena Sonenshine a Marta Marinová, hudebník Václav Tobrman, herec a výtvarník Vojtěch Morava ad.

  • Autor:
  • Publikováno: 12. července 2019

  Komentáře k článku: E-MOC-E vybrala nejlepší

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,