Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2019

ročník 28
25. 6.–2. 9. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Dolls v Uffu a mnohem více

  Mezinárodní festival nového cirkusu Cirk-UFF odstartuje 27. května světová premiéra projektu Dolls Cirku La Putyka. Během šesti dní festival nabídne to nejzajímavější z české i mezinárodní novocirkusové produkce. O víkendu budou představení probíhat v Uffu, v před ním stojícím šapitó i přímo v ulicích města. Posledním dnem festivalu bude neděle 1. června.

  logo-pinkFestival si získal během svých dosavadních tří ročníků značný věhlas, například The Economist jej zařadil mezi nemnoho akcí na světě, které doporučuje v roce 2014 sledovat. Věřím, že je to odměna za fakt, že se snažíme, podobně jako v rámci všech aktivit centra Uffo, lidi obohacovat. Otevírat jim dveře do míst, která by třeba sami nenavštívili a zprostředkovat jim při tom zážitek. Podstatné je i to, že spoustu skvělých zahraničních představení mohou vidět lidé přímo v ulicích a zdarma. Snad nebudu příliš troufalý, když řeknu, že vnímám jednoznačně pozitivní vliv festivalu a celkově tohoto přístupu nejen na Trutnov, říká ředitel a zakladatel festivalu Libor Kasík.

  Hlavním lákadlem letošního čtvrtého ročníku je bezpochyby premiéra mezinárodního projektu Cirku La Putyka  – inscenace Dolls. Režie se ujal principál souboru Rostislav Novák, jenž předesílá, že Dolls budou úplně jiným projektem, než dosavadní produkce Cirku La Putyka. Obsazení bude zahraniční, přizvali jsme kolegy z Francie, Německa a Mexika, choreografii tvoří slovensko-řecký pár Linda Kapetanea a Josef Fruček, nastiňuje základní obrysy Novák.

  DOLLS_plakaty_A2_07_1_mrTo však nebude zdaleka všechno. Cirk-UFF vždy uvádí nejen nejzajímavější domácí projekty, ale rovněž vybírá lahůdky ze zahraniční produkce. Naší snahou je představovat takové soubory, které hledají nové přístupy a třeba i posunují žánr nového cirkusu, ale také takové, jež jsou divácky atraktivní, vysvětluje Kasík. Takovými soubory budou bezesporu francouzští Oktobre a Marcel et Ses Drolles des Femmes, či David a Foto a Magmanus ze Švédska. Diváci budou mít možnost porovnat, jak přistupují k novému cirkusu ve Francii a ve Skandinávii. Osobně se velmi těším na vystoupení David a Foto, které je obrovsky silné nejen v tradičních cirkusových disciplínách, ale také po vizuální stránce, zároveň je však velmi intimní. A samozřejmě na Oktobre, projekt, který jsme vybírali, když byl ještě ve stádiu zrodu. Slibuje zcela unikátní zážitek, i díky tomu, že jedním z protagonistů je mistr světa mezi iluzionisty, doplňuje Kasík.

  Speciální festivalovou atmosféru tradičně podpoří i off program. Vedle workshopů v režii členů Cirku La Putyka budou probíhat party v Uffu a jeho podzemních garážích. Vystoupí na nich DJs Gadjo, JorgosTheGreek a skupina Fekete Seretlek.

  Více informací naleznete na stránkách: www.cirkuff.cz

  • Autor:
  • Publikováno: 24. května 2014

  Komentáře k článku: Dolls v Uffu a mnohem více

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,