Divadelní noviny Aktuální vydání 21/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

21/2019

ročník 28
10. 12.–23. 12. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Dny evropského dědictví v olomouckém divadle

  K akci Dny evropského dědictví, která každoročně otevírá architektonické, archeologické a sakrální památky, muzea, galerie, knihovny a další prostory se tradičně připojuje i Moravské divadlo Olomouc.

  divadlo_olomouc-logo-00V rámci oslav letos nabídne hned dvě představení. V pátek 5. září se bude konat open-air představení populárního muzikálu Noc na Karlštejně na olomouckém Horním náměstí. V neděli 7. září pak na jevišti Moravského divadla zazní Verdiho opera Falstaff. V titulní roli se představí držitel Ceny Thálie Jiří Přibyl. Na obě představení je cena vstupného 50 korun. Vstupenky na open-air představení Noc na Karlštejně jsou od pátku 22. srpna v prodeji v Informačním centru v podloubí olomoucké radnice, lístky na představení Falstaff jsou od čtvrtka 21. srpna k dostání v pokladně divadla.

  giuseppe-verdi-falstaff-1014

  Jsem rád, že se Moravské divadlo Olomouc může do programu Dnů evropského dědictví zapojit hned dvěma představeními. Původně jsme plánovali uvést pod širým nebem operu Falstaff, ale z důvodu komplikací, které souvisejí s uměleckou a technickou náročností tohoto díla, jsme nakonec vybrali pro uvedení na Horním náměstí jiný titul. Noc na Karlštejně je populární muzikál, který se v našem divadle těší velké oblibě už dvě sezony. Milovníci operního žánru nicméně o Falstaffa nepřijdou, uvedeme jej také, a to za zvýhodněné vstupné v prostorách divadla, uvedl ředitel Moravského divadla Olomouc Pavel Hekela a upozornil, že titulní roli ztvární Jiří Přibyl, který právě za Falstaffa obdržel letos v březnu prestižní Cenu Thálie.

  V muzikálu Noc na Karlštejně se v rolích Karla IV. a Elišky Pomořanské představí čerství novomanželé Petr Martínek a Barbora Polášková. Je mi ctí, že mohu již poněkolikáté vystoupit na open-air představení na Horním námětí v rámci Dnů evropského dědictví. Po Carmen a Feneně v Nabuccovi to bude tentokrát role muzikálová. Jsem ráda, že po mém boku jako můj muž vystoupí v té době již skutečně můj manžel Petr Martínek. Těším se na nejen olomoucké publikum a věřím, že nám počasí i tentokrát bude přát a že představení bude pro všechny opět nezapomenutelným zážitkem, sdělila Polášková. Pro potřeby open-air představení vyroste na náměstí hlediště s kapacitou 1000 míst.

  Do třetice se olomoucké divadlo podílí na programu Dnů evropského dědictví oblíbeným Dnem otevřených dveří. Letos se zájemci mohou do divadelního zákulisí podívat v neděli 7. září od 9 do 15 hodin. Prohlídky budou začínat vždy v celou hodinu, z organizačních a bezpečnostních důvodů může jedna skupina čítat maximálně čtyřicet osob. Zájemci mají možnost v neděli 7. září od deváté hodiny ranní vybrat si v pokladně divadla lístky na konkrétní čas prohlídky. Jedna osoba si přitom může vyzvednout maximálně pět lístků.


  Komentáře k článku: Dny evropského dědictví v olomouckém divadle

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,