Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Kontext Zprávy

  Divadlo v Chebu rozšířilo nabídku doprovodných akcí

  Vedle své hlavní činnosti, tedy uvádění divadelních inscenací, Západočeské divadlo v Chebu v posledních měsících výrazně rozšířilo svou doprovodnou lektorskou nabídku. Cílem je zpřístupnit divadelní svět s jeho zákulisím co největšímu počtu diváků všech věkových kategorií.

  Západočeské divadlo v Chebu Foto Dana Čecháková

  Zájem veřejnosti o náš doprovodný program neustále roste. Snažíme se lidem přiblížit divadelní prostředí zábavnou a interaktivní formou, aby si divadlo více užili a lépe mu porozuměli, říká divadelní lektor Petr Bařina, který má lektorské akce na starosti.

  Na jaké akce mohli diváci narazit v poslední době? Velkým hitem se staly oblíbené noční prohlídky divadla, projektové dny pro školní kolektivy či adrenalinová soutěž Chebská pevnost Boyard inspirovaná známou televizní soutěží. Zájem byl také o workshopy zaměřené na jevištní mluvu, tvorbu kulis či scénografii.

  Pro děti divadlo pořádá tematické nocovky spojené se zážitkovým programem v prostorách divadla. Neutichá ani zájem o Klub Hvězdárny určený mladým divadelním nadšencům. Velmi oblíbené jsou rovněž besedy s herci po představení nebo lektorské workshopy, které diváky před vybranými představeními originálním způsobem uvedou do děje a reálií dané hry. Například Krvavá cesta k moci před inscenací Macbeth.

  V příští sezóně chystáme například detektivní workshop, při kterém budou diváci po stopách řešit zapeklitý kriminální případ, jehož stopy povedou celou budovou divadla. Děti se zase naučí divadelní etiketu zábavnou formou skrze scénky v podání našich herců, doplňuje Petr Bařina. Pro velký úspěch se v noci z 12. na 13. října 2024 uskuteční také druhý ročník strašidelné akce Horor v divadle. Zájemci starší 15 let si budou moci projít zcela novou trasu divadlem, proměněným na strašidelný dům s mnoha děsivými obyvateli. Dospělým je určen i desetiměsíční kurz jevištní mluvy a rétoriky, jehož absolventi získají jistotu při veřejném projevu a naučí se prezentovat přesvědčivě a s přirozenou autoritou.

  Kompletní nabídku doprovodných akcí budou moci zájemci sledovat na webu a sociálních sítích divadla. Západočeské divadlo v Chebu vyzývá veřejnost, aby více využívala pestrou paletu těchto nevšedních aktivit a nechala se prostřednictvím her a soutěží odvést do tajuplného světa divadelního zákulisí.

  • Autor:
  • Publikováno: 28. června 2024

  Komentáře k článku: Divadlo v Chebu rozšířilo nabídku doprovodných akcí

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,