Divadelní noviny Aktuální vydání 2/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

2/2020

ročník 28
21. 1.–3. 2. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Divadlo Drak chystá 4 novinky

  Letní prázdniny se chýlí ke konci a Divadlo Drak finalizuje přípravy nadcházející sezóny.

  Drak_logo640_480

  Sezóna 2014/2015 v Divadle Drak vyvrcholila již po jednadvacáté festivalem Divadlo evropských regionů. Během 10 festivalových dnů se v Divadle Drak odehrálo na 50 produkcí umělců z 10 zemí světa, které navštívilo přes 5000 diváku, uvedla ředitelka Divadla Drak Eliška Finková.

  Divadlo Drak nabídlo návštěvníkům festivalu bohatý program pro rodiny s dětmi, zahraniční hosty, profilové dny výrazných loutkářských osobností, přehlídku novinek z vlastního repertoáru i studentské rezidence. Vrcholem festivalové části v Divadle Drak bylo vystoupení fenomenální loutkářské skupiny z Velké Británie Blind Summit Theatre s inscenací The Table. Součástí festivalu byla i premiéra nejnovější inscenace Draku Princezna Turandot autorské dvojice Vašíček-Jarkovský.

  Ani během divadelních prázdnin divadlo nezahálelo a v srpnu zahajovalo s inscenací Poslední trik Georgese Méliése Mezinárodní loutkový festival v Jeruzalémě, největší loutkářskou přehlídku v Izraeli.

  pupet-festival-jerusalem

  V tuto chvíli vrcholí přípravy na příští sezónu, na kterou divadlo přichystalo hned několik novinek. Tou první je předplatné na večerní program pro dospělé.

  Divadlo Drak již tradičně kromě dopoledních představení pro školy a sobotních odpolední pro rodiny s dětmi uvádí jednou až dvakrát do měsíce podvečerní představení inscenací z vlastního repertoáru, zve výjimečné hudebníky a zajímavé divadelní hosty. Nově jsme čtvrteční podvečery zařadili do předplatného, uvedl dramaturg Tomáš Jarkovský. Předplatné je na období říjen 2015 až leden 2016 a v každém měsíci je pro předplatitele na programu jedno večerní představení – vždy ve čtvrtek od 19.00. Součástí předplatného jsou dvě inscenace z repertoáru Divadla Drak – Poslední trik Georgese Méliése v režii Jiřího Havelky a Amundsen kontra Scott autorské dvojice Vašíček-Jarkovský, dále Divadlo Dno s improvizací CokoLIVE a koncert pražské kapely Hm… Podrobnosti o předplatném jsou k dispozici na webových stránkách divadla.

  Na sezónu 2015/16 připravuje Divadlo Drak celkem 4 nové inscenace. První premiérou bude autorská inscenace Jiřího Jelínka Čert a Bára, jejíž zkoušení bude zahájeno 1. září 2015. V hlavních rolích vystoupí Václav Poul a Johana Vaňousová. V dalších úlohách diváci uvidí Barbaru J. Humel, Jana Popelu a Pavla Černíka.

  labyrint-divadla-drak

  Novinky chystá také muzeum Labyrint. Kromě stále expozice loutek ze slavných inscenací divadla a Dračí Laboratoře bude část prostor Labyrintu nově využívána k pravidelným krátkodobým výstavám, oznámila umělecká ředitelka Dominika Špalková.

  Barbora Kalinová
  DIVADLO DRAK a MIFD o.p.s.

  • Autor:
  • Publikováno: 31. srpna 2015

  Komentáře k článku: Divadlo Drak chystá 4 novinky

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,