Divadelní noviny Aktuální vydání 20/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

20/2023

ročník 32
28. 11. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  DAMU_cast nejen o dění ve škole

  V návaznosti na projekt, který vznikl již dříve v době pandemie covidu-19, spouštějí současní studující DAMU po více než roční pauze DAMU_cast, podcast nejen o dění na fakultě. V jednotlivých dílech se budou zabývat aktuálním děním v divadelním světě, studentským životem na DAMU, ale i rozhovory s osobnostmi, které jsou spřízněny se školou. Pilotní díl podcastu vyšel v neděli 9. dubna 2023 na Spotify a v dalších podcastových aplikacích. 

  Foto: archiv projektu

  Podcast vzniká pod supervizí PR oddělení DAMU a jeho účelem je mimo jiné také rozšíření stávajících komunikačních platforem, které školu přibližují nejen širší veřejnosti, ale obracejí se také dovnitř fakulty, na studující, vyučující a zaměstnance/kyně jednotlivých pracovišť. Na fakultě se stále potýkáme s nedostatečným propojením jednotlivých kateder, a to především z důvodu velmi nabitých studijních plánů a s tím spojené vytíženosti studujících, přitom obory, které lze na škole studovat, v divadelní praxi z podstaty věci spolupracují naopak úzce. Je pro nás zásadní, aby o sobě jednotlivá pracoviště nejen navzájem věděla, ale byla také dostatečně rychle informována o nejaktuálnějším dění a případných možnostech spolupráce, komentuje novou éru podcastu PR manažerka DAMU Tereza Došlová. Cílem podcastu je prostřednictvím třech různých formátů představit zajímavé osobnosti a projekty napříč studijními programy i divadelními obory, a to jak současným studujícím a absolventům/kám, tak budoucím uchazečům/čkám o studium.

  Pořad DAMUnews bude dvakrát měsíčně stručně informovat o zajímavých událostech ve škole, v divadelním studiu DISK, o aktivitách studujících mimo DAMU, ale také ohlašovat atraktivní příležitosti, jako jsou soutěže, stipendia či granty vyhrazené pro studentské projekty.

  Vox DAMUli pak přinese neformální glosu ze studentského života na DAMU. Současní studující budou v pořadu otevřeně odpovídat na anketní otázky, které se budou dotýkat méně či více palčivých fakultních témat. Výsledky ankety mohou pak i uchazečům/kám o studium přinést vhled do života na DAMU  a přiblížit zdejší specifickou atmosféru.

  Součástí podcastu bude v neposlední řadě také pořad s názvem Mnoho povyku pro DAMU, který si bude pod drobnohled vybírat zajímavé osobnosti napříč obory, jež mohou promluvit nejen o divadle, ale především o svém vztahu k DAMU – tedy absolventy/ky, vyučující, zaměstnance/kyně, ale i současné aktivní studenty a studentky působící v umělecké praxi nad rámec svých studijních povinností. Mezi prvními hosty se objeví například herec, člen souboru Národního divadla a nově také pedagog katedry činoherního divadla Filip Kaňkovský; student režie Tomáš Ráliš, který se svou původní dramatickou tvorbou sklízí nejedno ocenění (Cena v dramatické soutěži o nejlepší krátkou hru vyhlášenou Václav Havel Library Foundation, DAMU a Knihovnou Václava Havla v Praze nebo Cena Evalda Schorma); nová ředitelka Divadla DISK Viktorie Schmoranzová; vedoucí katedry scénografie a jeden z organizátorů scénografické výstavy v rámci chystaného Pražského Quadriennale Jan Štěpánek nebo doktorandka katedry výchovné dramatiky Michaela Váňová, která je držitelkou Ceny děkana za své divadelní aktivity v oblasti paliativní péče.

  ///

  Podcast najdete na Spotify, Apple Podcasts, Listen Notes. A v dalších podcastových aplikacích.

  • Autor:
  • Publikováno: 24. dubna 2023

  Komentáře k článku: DAMU_cast nejen o dění ve škole

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,