Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Cirk La Putyka (A)live

  Cirk La Putyka uvede on-line 1. dubna představení Family, novocirkusový pohled na rodinný život a nabídne i další nové pořady. Soubor Cirk La Putyka pokračuje na svých sociálních sítích v rámci série (A)live v uvádění vlastních inscenací i speciálně připravených pořadů.

  Ve středu 25. března od 20 hodin to bude pásmo nazvané Backstage s rozhovory se členy souboru, archivními videy i exkurzí do historie. V neděli 29. března od 18 hodin je na řadě druhá část projektu Homework, tentokrát v režii Víta Neznala. Ve středu 1. dubna od 20 hodin soubor „virtuálně pozve“ fanoušky do divadla Jatka78, tentokrát ke sledování filmového záznamu strhující novocirkusové inscenace Family z roku 2015, která byla v roce 2016 derniérována, a tak ji už jinak nebude možné vidět. Každý z těchto i dalších plánovaných večerů bude věnován podpoře jedné ze skupin, které jsou současnou situací nejvíce ohroženy – nezávislým divadelníkům, lektorům a učitelům na volné noze, cirkusovým seniorům a dalším.

  Inscenace Family nabízí novocirkusový a divadelní pohled na proměny rodinného života. Diváci se mohou těšit na řadu netradičních rekvizit, například teeterboard vyrobený z desky stolu, speciální mobilní trampolínu, strom s ocelovými sedmimetrovými větvemi i zavěšený jídelní stůl.

  Ve své době šlo o největší projekt Cirku La Putyka, do kterého principál a režisér Rostislav Novák mladší pozval všechny, kdo souborem do té doby prošli. Výsledkem se stala podívaná propojující přes dvacet umělců několika generací a národností, včetně Rosťových rodičů a synů Matyáše a Šimona.

  Rosťovi se podařilo sestavit také prvotřídní tvůrčí tým. Choreografie se ujal Thomas Steyaert, bývalý člen belgického souboru Ultima Vez, autorem scény byl Hynek Dřízhal, o kostýmy a make-up se postarala Kristina Záveská, projekce vytvořil Jakub Jelen a technickým režisérem se stal Mathieu Grégoire. Šlo o první část trilogie Family Roots in Black Black Woods. Záznam inscenace pořídil a sestříhal Jakub Jelen.

  K dalším vrcholům série (A)live, která poběží minimálně do poloviny dubna, bude patřit 8. dubna záznam představení Hit, Tell the Difference. V něm Cirk La Putyka pod Novákovým vedením spojil síly se skupinou cirkusových umělců ze Rwandy.

  Soubor Cirk La Putyka, který je z 82 % závislý na tržbách z představení, mohou zájemci podpořit na tomto webu. Více informací o programu naleznete zde.

  • Autor:
  • Publikováno: 25. března 2020

  Komentáře k článku: Cirk La Putyka (A)live

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,