Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2024

ročník 33
14. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Ceny mosteckého diváka 2012

  Před premiérou dramatu Přelet nad kukaččím hnízdem, v pátek 15. února, byli vyhlášeni vítězové tří diváckých kategorií Městského divadla v Mostě.

  Ceny diváka byly jako tradičně z dílny litvínovské výtvarnice Evy Šiškové. FOTO archiv MD Most

  Cenu za nejlepší ženský herecký výkon v sezoně 2012 si odnesla Zita Benešová za roli Kateřiny v muzikálu Kiss me, Kate!, cenu za nejlepší mužský herecký výkon získal Radim Madeja za roli Caliguly ve stejnojmenném dramatu. Nejlepší inscenací uplynulé sezony se v této anketě stalo drama Caligula. Cenu převzal režisér Alexandr Galperin. Ceny diváka předávali primátor města Mostu Vlastimil Vozka, náměstek primátora Luboš Pitín a ředitel Městského divadla v Mostě Jiří Rumpík.

  Cenu za nejlepší mužský herecký výkon získal Radim Madeja za ztvárnění role Caliguly. FOTO archiv MD Most

  Překvapením slavnostního předávání cen bylo mimořádné předání dalšího ocenění. Novinkou se totiž stalo vyhlášení absolutního vítěze a předání této ceny z rukou prezidenta Herecké asociace Jiřího Hromady. Tím se stal herec Radim Madeja za roli Caliguly, za kterou byl současně nominován do širšího výběru na Cen Thálie. Bylo to pro mě nečekané a velmi příjemné překvapení. Všem, kteří  hlasovali  nejen pro mě, upřímně děkuji, komentoval situaci Radim Madeja.

  Novinkou se stalo vyhlášení absolutního vítěze a předání této ceny z rukou prezidenta Herecké asociace Jiřího Hromady.  Zleva prezident HA Jiří Hromada, herec Radim Madeja, herečka Zita Benešová, primátor města Mostu Vlastimil Vozka, režisér Alexandr Galperin, náměstek prim. Luboš Pitín. FOTO MD Most

  Originální keramické ceny v podobě hvězd pochází opět z dílny litvínovské výtvarnice Evy Šiškové. Ani letos hlasující diváci nepřišli zkrátka – tři vylosovaní výherci získávají divadelní kupónové předplatné.

  V loňském roce si Ceny diváka odnesli jako nejlepší herečka Zita Benešová za roli Betty v Obchodníkovi s deštěm, nejlepším hercem roku 2011 se stal Otto Liška za roli Petra krále Kyperského v muzikálu Noc na Karlštejně a nejlepší inscenací se stal muzikál Noc na Karlštejně režiséra Zbyňka Srby.

  Ivana Bonaventurová, Městské divadlo v Mostě


  Komentáře k článku: Ceny mosteckého diváka 2012

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,