Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Ceny magazínu Musical-opereta za rok 2016

  Ceny magazínu Musical – opereta za rok 2016 jsou rozdány. Z Nového divadla v Plzni si je odnesli Monika Absolonová, Václav Noid Bárta, František Dvořák a inscenace Jesus Christ Superstar a Liduschka (Baarová).

  Ceny magazínu Musical – opereta za rok 2016 jsou rozdány. FOTO PAVEL KŘIVÁNEK

  Po loňském historicky prvním předávání ocenění v Brně letos Ceny magazínu Musical – opereta zamířily na plzeňskou scénu a vytvořily v rámci doprovodného programu festivalu muzikálových nadějí s názvem Na scénu! prolog domácí novince Marilyn (Překrásné děcko). Předávání Cen moderovala půvabná herečka Kateřina Falcová, která na scénu postupně pozvala šéfredaktora magazínu Vítězslava Sladkého, zástupce vydavatele Tomáše Čedíka, šéfa souboru muzikálu DJKT Plzeň Lumíra Olšovského, dramaturga Pavla Bára a poté všechny oceňované. Diváci vyprodaného sálu aplaudovali oceněným i těm, kteří skončili na „medailových“ místech.

  V divácké anketě redakce obdržela celkem 4.330 hlasů, z toho 1.542 v kategorii nejoblíbenější herec, 1.444 v kategorii nejoblíbenější herečka a 1.344 v kategorii nejoblíbenější muzikálová nebo operetní inscenace. Pro zajímavost můžeme uvést, že diváci zmínili 145 jmen herců a 176 jmen hereček. Nejkvalitnější inscenace z pohledu kritiků vybírala skupina divadelních publicistů ve složení (v abecedním pořadí) Ondřej Doubrava, Josef Herman, Josef Hrubý, Michal Novák, Jolana Nováková, Jana Paterová, Vítězslav Sladký, Peter Stoličný a Lenka Šaldová.

  Z Plzně si pak Ceny magazínu Musical-opereta odvezli herečka a zpěvačka Monika Absolonová (Nejoblíbenější herečka roku 2016), Patrick Fridrichovský a Michael Prostějovský za inscenaci Jesus Christ Superstar Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a Karel Steigerwald za muzikál Liduschka (Baarová). Jménem Václava Noida Bárty, který je momentálně v zahraničí, publikum pozdravila jeho manažerka Irena Soukupová. Bardem hudebního divadla se stal legendární herec, zpěvák a představitel mnoha hlavních rolí František Dvořák (skvělý Tovje, Doolittle, VernonGersch, HerrSchultz…). Na scéně se mihla i ikonická Marylin Monroe.

  Cenu Nejoblíbenější herečka roku 2016 získala herečka a zpěvačka Monika Absolonová (vlevo šéfredaktor Musical-opereta Vítězslav Sladký, vpravo moderátorka večera, herečka Kateřina Falcová). FOTO PAVEL KŘIVÁNEK

  Z ocenění mám skutečně velkou radost,“ uvedla přímo na jevišti hvězda české muzikálové scény Monika Absolonová. Za celou svoji kariéru jsem dostala jenom dvě ceny. Před časem Thálii a teď nejoblíbenější herečku. A protože vázu z Thálií mi rozbil malý Tadeáš, mám teď aspoň náhradu, usmívala se sympatická zpěvačka.

  Kus téhle Ceny patří i mým kolegům, které já považuji za skutečné bardy hudebního divadla – tedy Rudolfovi Kutílkovi, Jiřímu Mieglovi, Jaroslavu Heydukovi, Karlu Tišnovskému nebo režisérovi Mirkovi Doutlíkovi. Zbyl už jsem tu sám, tak snad se na nás alespoň dívají z toho divadelního nebe, uvedl František Dvořák.

  Krom hlavní kritické Ceny za Liduschku a redakční ocenění charismatického herce Františka Dvořáka domácí publikum potěšilo i skvělé druhé místo Pavla Režného v kategorii Nejoblíbenější herec a šesté místo Kateřiny Falcové v kategorii Nejoblíbenější herečka.

   ///

  Celkové výsledky Cen magazínu Musical-opereta za rok 2016

  Za oponou… FOTO PAVEL KŘIVÁNEK


  Nejoblíbenější herečka roku 2016 (Cena čtenářů)

  1. Monika Absolonová
  2. Hana Holišová
  3. Hana Fialová
  4. Katarína Hasprová
  5. Lucie Bílá
  6. Kateřina Falcová
  7. Martina Šnytová
  8. Andrea Zelová
  9. Monika Sommerová
  10. Dasha

  Nejoblíbenější herec roku 2016 (Cena čtenářů)

  1. Václav Noid Bárta
  2. Pavel Režný a Lukáš Vlček (rovnost hlasů)
  3. Aleš Slanina
  4. Jan Kříž
  5. Tomáš Savka
  6. Marián Vojtko
  7. Jiří Mach
  8. Radim Schwab
  9. Roman Harok
  10. Dušan Vitázek

  Nejoblíbenější inscenace roku 2016 (Cena čtenářů)

  1. Jesus Christ Superstar, NDM Ostrava
  2. Bonnie a Clyde, HDK Praha
  3. Srdcový král, Divadlo Kalich Praha
  4. Bonnie a Clyde, DJKT Plzeň
  5. Mefisto, Divadlo Hybernia Praha

  Mimořádná inscenace roku 2016 (Cena odborné kritiky)

  1. Liduschka (Baarová), DJKT Plzeň
  2. Titanic, Městské divadlo Brno
  3. Limonádový Joe, Městské divadlo Brno

   …

  Bard hudebního divadla (nominace redakce magazínu Musical-opereta)

  Herec a zpěvák František Dvořák

  ///

  Vítězslav Sladký, šéfredaktor magazínu Musical – opereta

  • Autor:
  • Publikováno: 15. června 2017

  Komentáře k článku: Ceny magazínu Musical-opereta za rok 2016

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,