Divadelní noviny Aktuální vydání 6/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

6/2019

ročník 28
19. 3.–1. 4. 2019
  • Zprávy
  • Kritika
  • Blogy
  • Zahraničí
  • Rozhovory
  • Ostatní
  • Hledat
  • Facebook Divadelních novin

    Ceny Divadelních novin 2012: Nominace

    Ve Studiu Ypsilon byly ve čtvrtek 25. října předány Ceny Divadelních novin za sezonu 2011/12. O nominacích i cenách rozhoduje odborná porota složená z členů redakce Divadelních novin, jejích blízkých spolupracovníků a divadelních kritiků. Jejich vítěze si můžete přečíst v aktuálních Divadelních novinách 18/2012 i na stránkách i-DN. Čtenářům i umělcům jsme však dlužni ještě uvést přehled všech nominovaných i letošní členy poroty.

    Nominace Alternativní divadlo

     Jiří Adámek (režie) – Požár, Boca Loca Lab

    Miroslav Bambušek (režie) – Buzní kříž, MeetFactory, Praha

    Miroslav Bambušek (režie) – Uran, o. s. Mezery

    Bělohlávková Mirka za autorský projekt Sto roků Karkulky, Divadlo jednoho Edy, Liberec

    Jiří Havelka (režie) – Já hrdina, Divadlo DISK, Praha

    Jiří Havelka (režie) – Pérák, Divadlo Vosto5, Praha

    Braňo Holiček (autorství a režie) – i- JÁ, Studio Ypsilon, Praha

    Braňo Holiček (režie) – Masakr v Paříži, Divadlo DISK, Praha

    Michaela Homolová (režie) – Budulínek, Naivní divadlo Liberec

    David Jařab (režie) – Srdce temnoty, Pražské komorní divadlo, Praha

    Petr Krušelnický (scéna) – Valentýn, Teatro NoD, Praha

    Petr Krušelnický (herecký výkon) – Valentýn, Teatro NoD, Praha

    Dušan D. Pařízek (režie) – Odpad, město, smrt, Pražské komorní divadlo, Praha

    Vít Peřina (autorství) – Budulínek, Naivní divadlo Liberec

    Katharina Schmitt (režie) – On není jako on, MeetFactory, Praha

    Veronika Švábová (herecký výkon) – Mraky, Handa Gote v Divadle Alfred ve dvoře, Praha

    Veronika Švábová (koncept) – Mraky, Handa Gote v Divadle Alfred ve dvoře, Praha

    Petra Tejnorová (režie) – Jižák, město snů, Divadlo Šnek (Street for Art festival), Praha

    Jakub Vašíček (režie) – Hamleteen, Divadlo Alfa Plzeň

    ///

    Nominace Tanec a balet

    Petr Boháč (režie) – 13. měsíc / Requiem za Bruna Schulze, Spitfire Company, Praha

    Aleš Janák (režie) – Manson, DOT504 v Teatro NoD, Praha

    Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová (režie) – Simulante Bande, VerTeDance a Divadlo Archa, Praha

    Václav Kuneš (choreografie, koncept) – Wind-up, 420PEOPLE, Praha

    Veronika Švábová (koncept) – Mraky, Handa Gote v Divadle Alfred ve dvoře, Praha

    Javier Torres (choreografie) – Šípková Růženka, Národní divadlo Praha

    ///

    Nominace Hudební divadlo

    Radek Balaš (režie) – Já, François Villon, Divadlo na Jezerce, Praha

    M. Forman, A. Sodomková (scéna) – Čarokraj, Národní divadlo, Praha

    Petr Forman (režie) – Čarokraj, Národní divadlo, Praha

    Jiří Heřman (režie) – Gloriana, Národní divadlo, Praha

    Ivan Hlas (hudba) – Bedřich Smetana: The Greatest hits, MDP-ABC Praha

    Marko Ivanovič (hudební nastudování) – Čarokraj, Národní divadlo, Praha

    Miroslav Kořínek (hudba a hudební adaptace) – Muž na větvi, Studio Ypsilon, Praha

    Vladimír Morávek (režie) – Leoš aneb Tvá nejvěrnější, Divadlo Husa na provázku, Brno

    Barbora Mošnová (titulní role) – My fair lady, Divadlo na Fidlovačce, Praha

    Jiří Nekvasil (režie) – Život prostopášníka, Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava

    SKUTR (režie) – Don Giovanni, Národní divadlo, Praha

    Miloš Štědroň (hudba) – Leoš aneb Tvá nejvěrnější, Divadlo Husa na provázku, Brno

    Miloš Orson Štědroň (hudba a libreto) – Tony D., A Studio Rubín, Praha

    Milan Uhde (autor) – Leoš aneb Tvá nejvěrnější, Divadlo Husa na provázku, Brno

    ///

    Nominace Činohra

    Miroslav Bambušek (režie a adaptace) – Cantos, Divadlo Na zábradlí, Praha

    Peter Gábor (režie) – Blecha, Komorní scéna Aréna, Ostrava

    Jiří Havelka (režie) – Svět v ohrožení, HaDivadlo, Brno

    David Jařab (režie) – Srdce temnoty, Pražské komorní divadlo, Praha

    Jan Mikulášek (režie) – Na větrné hůrce, Divadlo Petra Bezruče, Ostrava

    Jan Mikulášek (režie) – Nenápadný půvab buržoazie, Národní divadlo Brno – Reduta

    Jan Mikulášek (režie a hudba) – Láska a peníze, Divadlo v Dlouhé, Praha

    Vladimír Morávek (režie) – Leoš aneb Tvá nejvěrnější, Divadlo Husa na provázku, Brno

    Jan Nebeský (režie) – Král Lear, Národní divadlo, Praha

    Dušan D. Pařízek (režie) – Odpad, město, smrt, Pražské komorní divadlo, Praha

    Dušan D. Pařízek (režie) – Hodina, ve které jsme o sobě nevěděli, Pražské komorní divadlo, Praha

    Anna Petrželková (režie) – Blanche a Marie, Městské divadlo Zlín

    Anna Petrželková (režie) – Tichý Tarzan, Divadlo Husa na provázku, Brno

    J. A. Pitínský (režie) – Kalibův zločin, Slovácké divadlo, Uherské Hradiště

    Mikoláš Tyc (režie) – Amazonie, Buranteatr, Brno

    Michal Vajdička (režie) – Ucpanej systém, Dejvické divadlo, Praha

    ///

    Nominace Herecký výkon sezony bez ohledu na žánr

    Gun-Brit Barkmin (Královna Alžběta I.) – Gloriana, Národní divadlo, Praha

    Karel Dobrý Buzní kříž, MeetFactory, Praha

    Ivana Hloužková (Tichý) – Tichý Tarzan, Divadlo Husa na provázku, Brno

    Tomáš Jirman (Venečka) – Moskva –> Petušky, Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava

    Jitka Josková (Karla) – Kalibův zločin, Slovácké divadlo, Uherské Hradiště

    Miroslav Krobot (Hospodský) – Ucpanej systém, Dejvické divadlo, Praha

    Kateřina Liďáková (Blanche) – Blanche a Marie, Městské divadlo Zlín

    Miloslav Mejzlík (Ezra) – Cantos, Divadlo Na zábradlí, Praha

    Gabriela Míčová (Romi) – Odpad, město, smrt, Pražské komorní divadlo, Praha

    Robert Mikluš (Adrian Leverkűhn) – Doktor Faustus, Divadlo Husa na provázku, Brno

    Jiří Ornest (Zdeněk Bergmann) – Asanace, Divadlo Na zábradlí, Praha

    Karel Roden (Sam) – Sam, Pražské komorní divadlo, Praha

    Matouš Ruml (Scapin) – Scapinova šibalství, Městské divadlo Mladá Boleslav

    Viktor Skála (Faraon) – Mojžíš, Městské divadlo Brno

    Markéta Tallerová (Stevie) – Koza and Kdo je Sylvie?, Divadlo F. X. Šaldy, Liberec

    Ivan Trojan (Bůh) – Ucpanej systém, Dejvické divadlo, Praha

    Ivana Uhlířová (Prodávající) – V samotě bavlníkových polí, Pražské komorní divadlo, Praha

    Ivana Uhlířová (titulní role), On není jako on, MeetFactory, Praha

    Lucie Žáčková (Blanche Dubois) – Tramvaj do stanice touha, Činoherní klub, Praha

    ///

    O letošních Cenách Divadelních novin rozhodovali:

    Jan Císař, Kamila Černá, Lenka Dombrovská, Jan Dvořák, Richard Erml, Josef Herman, Vladimír Hulec, Vladimír Karfík, Jan Kerbr, Jan Kolář, Josef Mlejnek, Jana Paterová, Kateřina Rathouská, Jana Soprová, Lenka Šaldová, Zdeněk A. Tichý, Marie Zdeňková

    /Zpracovala Anna Vondráčková/

    • Autor:
    • Publikováno: 4. listopadu 2012

    Komentáře k článku: Ceny Divadelních novin 2012: Nominace

    Přidat komentář

    (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

    Přidání komentáře

    *

    *

    *



    Obsah,