Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny >

  Brněnský divadelní nářez

   Druhý ročník výjimečné přehlídky tanečního, pohybového a experimentálního divadla Velká inventura Brno 2010 se koná v letošním roce 28.11. a 29.11. v klubu Fléda.

   Velká inventura je putovní festival nové scénické tvorby. Garantem projektu je kulturní network o.s. Nová síť, díky němuž je možné na festivalové bázi obohatit regionální alternativní  divadelní a taneční scénu. Velká inventura probíhá každoročně v Olomouci, Plzni, Liberci, Hradci Králové, Pardubicích a v Brně, kde jsou projekty z dramaturgie Nové sítě doplněny původní domácí produkcí, doprovodnými výstavami, diskuzemi apod.

  Velká inventura je jediným českým festivalem, který cíleně podporuje mladé nadané umělce pracující projektovým způsobem mimo zavedenou síť repertoárových divadel. Umělce, kteří se pohybují na pomezí pohybového, fyzického, tanečního, vizuálního, nonverbálního, mimického a experimentálního divadla, kteří překračují hranice žánrů a hledají nové přístupy v autorské tvorbě.

   Ochutnejte z našeho divadelního jídelníčku!

  Přijďte si v neděli 28. listopadu zatančit očima na výtvarnou performance a divadelní zpověď Sifon. V pondělí 29. listopadu se vám představí Kateřina Stupecká a taneční divadlo Da Capo, které získalo ocenění Cena Sazky 2009 za objev v tanci, brněnský soubor Filigrán a Tomáš Vtípil s představením Poněvadž když se řekne jedenáct, je to jako by se řeklo dvanáct a dvanáct bude brzy třináct a také soubor Spitfire Company s existenciální detektivkou pro jednoho herce Unicorn.

   Máte chuť na zákusek?

  Zaskočte do café Podnebí na výstavu tanečních fotografií skupiny Oorphane od Kamila Saliby.

  Jste zvědaví, jak si vede současná brněnská taneční scéna?

  Zapojte se do diskuze s Vizí tance, národní iniciativou pro rozvoj současného tance, pohybového divadla a interdisciplinárních umění, v pondělí 29. listopadu.

  ***

    Organizaci festivalu v Brně zajišťuje občanské sdružení REPT.
  REPT o.s. vytváří produkční zázemí pro kulturní projekty a začínající umělce. Stěžejním zájmem sdružení je propagace a prosazování principů občanské společnosti v postkomunistické zemi prostřednictvím profesionální umělecké tvorby a poskytování prostoru ke spolupráci uměleckých subjektů z České republiky i zahraničí. Mezi projekty o.s. REPT patří např. Foyer, přehlídka filmů s divadelní tematikou nebo Mezinárodní festival identity.

  Více informací na adresách:
  www.velkainventura.cz
  www.reptos.cz

  O Velké inventuře čtěte též na Rozrazilu Online: Zachovávat nebo rozvíjet? Zpráva o diskuzi o současné brněnské taneční scéně


  Komentáře k článku: Brněnský divadelní nářez

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,