Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2024

ročník 33
14. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Brněnská setkávání 2013 (No. 0)

  Přípravy Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2013 spějí ke svému vrcholu. Organizátoři – studenti Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně – odpočítávají poslední dny do odstartování 23. ročníku festivalu, který proběhne od úterý 16. 4. 2013 do soboty 20. 4. 2013 a bude tematicky protkán fenoménem kontrastů.

  V hlavním programu této vzdělávací akce se představí 13 divadelních škol z Bulharska, České republiky, Číny, Jihoafrické republiky, Kazachstánu, Mexika, Polska, Rakouska, Rumunska, Slovenska a Švýcarska. Rozličné inscenace zhlédne pětičlenná mezinárodní porota ve složení Alexander Jerie (ČR), Vladimír Hulec (ČR), Sylvia Huszár (Maďarsko), Eduardo Rovner (Argentina) a Noel Witts (Spojené království). Na slavnostním závěrečném ceremoniálu budou porotou uznané nejpozoruhodnější výkony oceněny soškou Marta.

  Další linii programu tvoří offprogramová představení, která představují tvorbu domácích studentů Divadelní fakulty JAMU. Vstup na tato představení je zdarma, je však nutné si vyzvednout vstupenku ve festivalovém Infocentru. Festivalové večery zaplní Encounter Nights, ve středu 17. 4. 2013 pak největší festivalová party – Meeting Point Party v klubu Fléda. V rámci festivalu proběhnou dvě setkání pedagogů zúčastněných zahraničních škol, každé ráno se uskuteční diskuze, brněnské ulice oživí pouliční divadlo a zájemci nejen z řad účastníků festivalu budou moci navštívit dva workshopy – pohybový jazzového tance a přednáškový zaměřený na dramatiku zemí Visegradské čtyřky.

  Představení se budou odehrávat v Divadelním studiu Marta, Divadle na Orlí / Hudebně-dramatické laboratoři JAMU, Divadle Husa na provázku, Divadle U stolu a HaDivadle a také na půdě Divadelní fakulty JAMU. Vstupenky na jednotlivé inscenace (na hlavní program v rozmezí 50–100 Kč) a také na Meeting Point Party (100 Kč / 150 Kč) budou od pondělí 15. 4. 2013 k zakoupení ve festivalovém Infocentru, které se již tradičně bude nacházet v budově Divadelní fakulty JAMU (Mozartova 1, 602 00 Brno) a otevřeno bude mít každý festivalový den od 9.00 do 21.00. V Infocentru budou rovněž k dispozici veškeré festivalové materiály a informace. V případě, že představení nebude vyprodané, vstupenky se budou 15 minut před začátkem doprodávat na místě v daném divadle.

  Více o festivalu, včetně časového programu, se dozvíte na www.encounter.cz anebo můžete aktuální dění sledovat na facebookové stránce festivalu. Festivalová videa přináší youtube kanál TVEncounter. Na i-DN budeme přinášet denní zpravodajství z festivalu.

  • Autor:
  • Publikováno: 12. dubna 2013

  Komentáře k článku: Brněnská setkávání 2013 (No. 0)

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,