Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2024

ročník 33
14. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny >

  Blonďatá bestie přechází do protiútoku

  Spořilov – Sídliště Lhotka, Praha 4, 8. května 2011. Na jevišti typického „panelákového“ kulturáku KC Novodvorská se koná čtvrté uvedení kabaretu A Studia Rubín Kristýnka aneb Blonďatá bestie (viz DN 9/2011).

  Je téměř plno, asi 300 diváků. Představení trvá hodinu, vstupné je 300 Kč. Po skončení vstává v první řadě sedící poslankyně Kristýna Kočí, o níž a jejích odposleších je inscenace především, a přímo do kamery ČT vzrušeně hovoří. Pak přichází do místní kavárny a s režisérem Tomášem Svobodou a hercem Ondřejem Pavelkou, který ztvárnil jejího milence, jenž ji nahrál a odposlechy zveřejnil, si sedají ke stolku. Je to morální, když váš nejbližší přítel si vás nahraje a nahrávky zveřejní? ptá se Kočí divadelníků. A je od vás morální tu nahrávku použít k divadelnímu představení, a ještě za to brát peníze? pokračuje. Já vás chápu, jste krásná a nezkušená. Připomínáte mi mého syna, který je ve stejném věku jako vy, smutně klopí zrak Pavelka. Copak je pro tak významného politika, jakým jste, morální takto jednat a mluvit? Jak se mám jako umělec bránit těmto politickým hrátkám jinak než výsměchem, přechází do protiútoku Svoboda. Debata trvá asi půl hodiny. Pak se Kočí se svou kolegyní, která byla po celý čas po jejím boku, zvedne a odcházejí. Televize, která vše stále natáčí, je doprovází až k autu. Jak vyšla ven, rozbrečela se, dramaticky dí navrátivší se člen televizního štábu.

  Zpráva ČTK, 17. května 2011: Poslankyně Kristýna Kočí podává trestní oznámení na tvůrce divadelního kabaretu Blonďatá bestie, který zhlédla 8. května v KC Novodvorská a byla hluboce uražena. Řekla, že na text vycházející z nahrávky jejího kavárenského rozhovoru s Lukášem Víchem má autorská práva, o něž se hodlá soudit.


  Komentáře k článku: Blonďatá bestie přechází do protiútoku

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,