Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2020

ročník 28
18. 2.–2. 3. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Bitva nekončí

  Šéf Herecké asociace Jiří Hromada a ředitel Primy Marek Singer poprvé jednali o napjaté situaci, kdy herce zastupované agenturou střežící důstojné podmínky dabingu začala studia přeobsazovat. Primě diváci zazlívají hlavně změnu hlasů Teorie velkého třesku.

  Dali jsme řediteli naše podklady, podle nichž agenturní herec neznamená zdražení, šéf Primy měl zatím jen výpočty od dabingových studií. Čeká nás další jednání, příště s právníky a zástupci agentury, ale cítíme mírný optimismus. Vůle zachovat kvalitu a dohodnout se tu je, míní Hromada.

  Byli jsme Hereckou asociací informováni o vývoji jednání mezi dabingovými studii a agenturou Manpower. Doufáme, že posun v jednáních je příslibem, že se dočkáme řešení, které uspokojí požadavky všech stran, komentoval první kolo vyjednávání ředitel Primy Marek Singer.

  Nyní Herecká asociace prostřednictvím Zdeňka Hrušky, šéfa dabingové sekce, a Jiřího Hromady, prezidenta HA, jedná s představiteli TV Nova: I v tomto kontextu jsme se setkali s naprostým porozuměním ohledně uchování kvality herecké profese ve všech aspektech naší tvorby.

  Doufám, že televize najdou schůdnou cestu, jinak by byly proti divákovi, řekl Marek Juras: Pro podporu všech dabérů v ČR, která vznikla v důsledku aféry. Byla založena 29. července 2014 a už má stovky členů. Nebojujeme pouze za Teorii velkého třesku. Usilujeme o to, aby herci, kteří vstoupili do agentury a požadují jasná pravidla v odměňování, nebyli bojkotováni dabingovými studii. Jsme také proti přeobsazování rolí. Proto podporujeme dabéry celoplošně, vysvětlil Juras.

  Seriál Teorie velkého třesku byl ohrožen i v USA, kde se odložilo natáčení osmé řady, protože herci žádali zvýšení honorářů. Bitvu vyhráli, přidáno dostali hlavní hvězdy i jejich kolegové, a právě dnes se vracejí před kamery. A právě proto Herecká asociace nadále setrvá ve svém nezvratném úsilí bojovat (a neberte to jako klišé) o smysl naší herecké profese.

  Buďte s námi, jsme s vámi, vaše Herecká asociace.
  MgA. Jiří Hromada
  prezident Herecké asociace


  Komentáře k článku: Bitva nekončí

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,