Divadelní noviny Aktuální vydání 2/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

2/2020

ročník 28
21. 1.–3. 2. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Bezruči přivezou do Prahy jaro a excelentní divalo

  Divadlo Petra Bezruče čeká tradiční jarní hostování na spřátelené scéně Divadla v Celetné. Od pondělí 15. do čtvrtku 18. dubna představí inscenace Jana Mikuláška, Martina Františáka a Anny Petrželkové. Čtyřdenní maraton čtyř inscenací vzbudil, jako již tradičně, pozornost pražského publika, které o představení Divadla Petra Bezruče opět projevilo velký zájem.

  Bezruči postupně představí inscenace Na větrné hůrce, Rodinná slavnost, Správkař a Pěna dní. Představení nabízí divákům prožitek jedinečné atmosféry vykreslené originálním rukopisem každého z režisérů. Co však mají všechny inscenace společné, je skvělé a oceňované herectví sehraného souboru.

  Oceňovaní herci – Sylvie Krupanská a Tomáš Dastlík v oceňované inscenaci – Na větrné hůrce FOTO TOMÁŠ RUTA

  Jako první se představí oceňovaná inscenace Jana Mikuláška Na větrné hůrce, která byla nominována na Cenu Alfréda Radoka 2012. Nominaci za své herecké výkony v inscenaci získali také představitelé hlavních rolí, Sylvie Krupanská a Tomáš Dastlík, který navíc získal Cenu Českého divadla 2012. Na větrné hůrce je literární klasikou o zmařené lásce a kruté pomstě. Dramatizace Jana Mikuláška a Marty Ljubkové jde až na dřeň vztahů mezi postavami, které podtrhují strhující herecké výkony.

  V úterý se do Celetné vrátí Rodinná slavnost Martina Františáka, kterou zde ocenilo plné hlediště již na podzim loňského roku. Inscenace opět staví na silných hereckých výkonech, o čemž svědčí, že byl Norbert Lichý za svůj výkon v roli Helgeho nominován na Cenu Alfréda Radoka 2011. Syrový příběh o pokřivených rodinných vztazích, které vyjdou najevo, vychází z ducha filmové předlohy Thomase Vinterberga a Mogense Rukova.

  Správkař aneb Boj jednotlivce o svobodu FOTO TOMÁŠ RUTA

  Další dva dny budou ve znamení pražských premiér. Poprvé se zde představí zatím poslední Františákova režie v Divadle Petra Bezruče, Správkař, a poprvé budou diváci moci zhlédnout inscenaci Anny Petrželkové Pěna dní. Surreálný romantický příběh podle knihy Borise Viana, Pěna dní, oslovil diváky dokonce natolik, že je představení již nyní vyprodáno. Středeční představení Správkaře, které pojednává o křivém obvinění a boji jednotlivce za svobodu, bodovalo v anketě Divadelních novin o nejlepší inscenaci roku 2012.

  Máme radost z tradičně velkého zájmu pražských diváků o naše představení. Hostování v centru kulturního dění nám přináší nové zkušenosti a zážitky, které nás motivují k další práci,  říká Tomáš Suchánek, manažer divadla.

  Vstupenky na nevyprodaná představení jsou stále v prodeji v pokladně Divadla v Celetné. Představení začínají vždy v 19.30.


  Komentáře k článku: Bezruči přivezou do Prahy jaro a excelentní divalo

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,