Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2024

ročník 33
14. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  AktrŠéf je z Brna! Nebo okolí!

  Projekt AktrŠéf MdB je další novinkou Městského divadla Brno na poli internetu, kterou divadlo nabízí na svém YouTube kanálu MdB TV. Za projektem stojí autorská trojice Michal Isteník – Aleš Slanina – Luboš Goby, která na popud ředitele MdB Stanislava Moši přichází s analogií na známý televizní pořad, jehož poslední řada před časem skončila na televizních obrazovkách TV Nova.

  Neustálé prodlužování vysílání tohoto pořadu v závislosti na vládních opatřeních bylo i pro režiséra projektu Stanislava Slováka inspirací pro řadu humorných situací, kterými ukážou, jak lze na rovné cestě najít řadu zatáček… V divadelní parafrázi nebude trojice odborných porotců hodnotit umění kulinářské, ale umění múzické. Porota ve složení – Michal Isteník, Aleš Slanina a Michal Matěj – bude rozhodovat o osudu soutěžících, kteří zatouží stát se prvním AktrŠéfem Městského divadla Brno. A oni hledají toho „nejkomplexnějšího, nejflexibilnějšího, nejvtipnějšího, nejtragičtějšího, nejhezčího, nejošklivějšího a hlavně nejpokornějšího“ herce v souboru MdB. O titul AktrŠéf MdB se utkají herečky Lucie Bergerová, Kristýna Daňhelová, Barbora Goldmannová, Erika Kubálková, Markéta Sedláčková, Ivana Vaňková a Pavla Vitázková a herci Jiří Dvořák, Zdeněk Junák, Jiří Mach, Libor Matouš, Igor Ondříčk, Kristian Pekar a Petr Štěpán. Zmíněných čtrnáct soutěžících se v prvním kole rozlosuje do týmů, které budou v průběhu sedmi dílů zápolit v hereckých disciplínách, jež připraví porota, popřípadě speciální hosté. Díky soutěži tak zjistíte, jak jsou herci MdB pohotoví a jak dobře zvládají umění improvizace.

  Prázdné jeviště MdB se stane kolbištěm. Ke každému úkolu bude otevřena malá rekvizitárna, ke složitějším zadáním dostanou soutěžící i tři minuty ve velké rekvizitárně a připravena bude také jedna venkovní výzva. Bude se bojovat tak dlouho, až nezbude ani jeden soutěžící. Nebo jeden – vítěz! I to záleží na porotě…

  Akteří slibují: AktrŠéf je z Brna! Nebo okolí!

  Samozřejmě nepůjde o skutečnou reality show v pravém slova smyslu, ale o to, aby herci MdB v online prostoru pobavili sebe i své diváky ve vzájemné interakci, a ti tak mohli být se souborem MdB společně alespoň na internetu, když je k sobě koronavirové okolnosti prozatím nepustí blíže.

  První díl nové divadelní reality show AktrŠéf MdB bude v premiéře spuštěn zítra, v neděli 28. února v 19.00 hodin. Odvysílané díly zůstanou po nedělní premiéře nadále k dispozici. Každý další díl se premiérově odvysílá vždy v následující neděli opět od 19.00 hodin.

  Pro více podrobností sledujte sociální sítě MdB nebo oficiální webové stránky divadla www.mdb.cz.

  /Z TZ MdB zpracoval hul/

  • Autor:
  • Publikováno: 27. února 2021

  Komentáře k článku: AktrŠéf je z Brna! Nebo okolí!

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,