Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Zprávy

  Divadelní zahrada podruhé

  Ani letos nezůstane Ústí nad Labem bez letního divadelního festivalu pod širým nebem. Festival nejen o Shakespearovi – Divadelní zahrada se po loňském prvním ročníku vrací předposlední týden letních prázdnin do romantické zahrady Českého rozhlasu Sever.

  Činoherní studio Ústí nad Labem v týdnu od 21. do 27. srpna tak jako loni odehraje všechny svoje inscenace Williama Shakespeara: představí všechny tři díly mocenské ságy Jindřich VI., postaví manéž pro Zkrocení zlé ženy a naposledy uvede veselohru Dva páni z Verony. Pro nejmenší diváky rozehraje poprvé venku pohádkový příběh Ronja, dcera loupežníka.

  Divadelní zahrada je festival, jehož prvním ročníkem v roce 2016 Činoherní studio zahájilo tradici letních divadelních přehlídek pod širým nebem v zahradě Českého rozhlasu Sever v Ústí nad Labem. Po dobu týdne na sklonku letních prázdnin v romantickém prostředí lesoparku tam ústecký Činoherák představí šest inscenací, při jejichž vzniku se myslelo na letní a festivalová jeviště. Jsou to hlavně inscenace Williama Shakespeara, kterým se dramaturgie Činoherního studia věnuje pravidelně už několik sezón. Shakespearovský repertoár doplňuje vždy jedna hra pro nejmladší diváky.

  Zahrada Českého rozhlasu Sever náleží k Wolfrumově vile, pseudogotické stavbě patřící do roku 1945 továrníku Wolfrumovi a jeho rodině. Nachází se v těsné blízkosti centra města, na kopci v ulici Na Schodech. Vila i s pozemkem byla po válce zkonfiskována státem a od té doby v ní sídlí pobočka redakce Českého rozhlasu, která je i spolupořadatelem festivalu. Lesopark se zahradou, která k němu náleží, je dodnes ve výborném stavu a poskytuje vhodné prostředí pro divadelní festival.

  Více informaci k Wolfrumově vile:
  http://www.usti-aussig.net/stavby/karta/nazev/14-vila-carla-friedricha-wolfruma

  ///

  Program:

  Pondělí 21. srpna / 20.00
  William Shakespeare: Zkrocení zlé ženy

  Úterý 22. srpna / 20.00
  William Shakespeare: Jindřich VI. – 1. díl

  Středa 23. srpna / 20.00
  William Shakespeare: Jindřich VI. – 2. díl

  Čtvrtek 24. srpna / 20.00
  William Shakespeare: Jindřich VI. – 3. díl

  Pátek 25. srpna / 17.00
  Astrid Lindgrenová: Ronja, dcera loupežníka

  Neděle 27. srpna / 17.00
  William Shakespeare: Dva páni z Verony

  Více informací na aktualizované stránce: http://www.cinoherak.cz/cs/divadelni-zahrada-2017/

  • Autor:
  • Publikováno: 18. srpna 2017

  Komentáře k článku: Divadelní zahrada podruhé

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,