Divadelní noviny Aktuální vydání 2/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

2/2020

ročník 28
21. 1.–3. 2. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  7 statečných v Šumperku

  Sedm premiér, z toho dvě pro dětského diváka, připravuje pro příští divadelní sezonu Divadlo Šumperk. Počet premiérových titulů je stejný jako v loňském roce. Novinářům to v červenci sdělil ředitel šumperského divadla Matěj Kašík.

  Sumperk-premiery-poster

  Sezonu otevře šumperské divadlo 12. září situační komedií S tvojí dcerou ne dramatika a herce Antonína Procházky, v níž se manželský pár snaží preventivně předejít krizi středního věku. Titul nastuduje dlouholetý režisér divadla Józef Czernecki (prem. 12. 9.). V listopadu divadlo uvede komedii Williama Shakespeara Sen noci svatojánské, který bude určen i pro žáky základních a středních škol. Režisérkou inscenace bude Slovenska Simona Nyitrayová. Poslední premiérou roku bude inscenace hry Naše městečko, kterou napsal trojnásobný nositel Pulitzerovy ceny, americký spisovatel a dramatik Thorton Wilder. Režie se ujme Zdeněk Černín, který zde loni režíroval Její pastorkyni, což byla velmi krásná a divácky oblíbená inscenace, charakterizoval vyběr režiséra ředitel Kašík.

  V únoru 2016 uvede divadlo atraktivní titul D´Artagnan aneb tři mušketýři v režiii Petra Veselého, který využije dramatizaci Jeana-Loupa Dabadieho a Jerome Savaryho z roku 1988. Posledním titulem sezony 2015/16 bude v dubnu 2016 inscneace hry Léto v Laponsku současných českých autorů Jaroslava Rudiše a Petra Pýchy. Jde o road movie o dvou mladých stopařích. Bohužel nemáme českou premiéru, nicméně s oběma autory a režisérem jsme se domluvili, že hru přes prázdniny upraví přímo pro šumperské divadlo, řekl Kašík.

  Pro pro děti chystá divadlo už v září pohádku z Tisíce a jedné noci Aládín a kouzelná lampa (prem. 19. 9.) v režii a dramatizaci studenta doktorského studia JAMU Vítězslava Větrovce a hudební pohádku na motivy knížky Josefa Koláře Kocour Modroočko (místo Těsnohlídkovy Lišky Bystroušky) v režii Miroslava Pokorného (prem. 25. 9.).

  Šumperské divadlo navštívilo za uplynulou divadelní sezonu zhruba 26.000 diváků. Divadlo má osm stálých a tři hostující herce.

  Divadlo Šumperk. FOTO archiv

  Divadlo Šumperk. FOTO archiv

  Více zde

  • Autor:
  • Publikováno: 10. srpna 2015

  Komentáře k článku: 7 statečných v Šumperku

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,