Divadelní noviny Aktuální vydání 17/2018

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

17/2018

ročník 25
16. 10.–29. 10. 2018
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Prezidentem Herecké asociace je Ondřej Kepka

  Režisér, scenárista, herec, moderátor a fotograf Ondřej Kepka povede Hereckou asociaci, a to do konání řádné valné hromady v roce 2018. Jednomyslně o tom v pondělí 30. října rozhodlo prezidium asociace. Dnes to Divadelním novinám a ostatním novinářům oznámila tajemnice této nezávislé profesní odborové platformy výkonných umělců Martina Němečková.

  FOTO archiv

  V polovině května tohoto roku rezignoval na funkci prezidenta a člena prezidia Herecké asociace Jiří Hromada ze zdravotních důvodů. Asociaci vedl od roku 2011, kdy ve funkci vystřídal herce Václava Postráneckého.

  Herecká asociace je členem mezinárodní herecké asociace FIA a má 967 členů. Jejím posláním a cílem je zejména ochrana a prosazování jejich profesních a odborových práv i práv výkonných umělců. Od roku 1993 uděluje prestižní Ceny Thálie, především za mimořádné umělecké výkony v uplynulém roce: v činohře, v opeře, v baletu, pantomimě či jiném tanečnědramatickém žánru a v muzikálu, operetě či jiném hudebnědramatickém žánru.

  Se svou maminkou, herečkou Gabrielou Vránovou. FOTO archiv

  Ondřej Kepka (1969) je synovcem herce Jaroslava Kepky, synem herečky Gabriely Vránové a Jiřího Kepky, profesora matematiky. Po maturitě na gymnáziu vystudoval nejprve herectví na pražské DAMU (absolvoval v roce 1992) a poté režii na pražské FAMU (1996). Je znám i jako dětský herec ze seriálu Arabela a vystoupil i v několika – především televizních – filmech. Je držitelem ceny Prix Bohemia za herecký rozhlasový výkon v inscenaci Dutopěvec nebo exot?, věnuje se též moderování  a práci pro ČT, má zkušenosti i jako divadelní režisér (opereta Boccaccio v DJKT Plzeň, Schnitzlerovo konverzační drama Anatol /Divadlo konzervatoře, 2002/, česká premiéra komedie Bernarda Sladea Stará láska nerezaví v MD Mladá Boleslav /2005/ či Manželské štěstí Jiřího Justa v pražském Divadle U Valšů /2011/). Jako filmový režisér se soustředí na televizní záznamy divadelních inscenací.

  ///

  Více na i-DN:

  Rezignace prezidenta Herecké asociace

  Valná hromada HA

  • Autor:
  • Publikováno: 3. listopadu 2017

  Komentáře k článku: Prezidentem Herecké asociace je Ondřej Kepka

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,