Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2018

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2018

ročník 25
15. 5.–28. 5. 2018
  • Zprávy
  • Aktuálně
  • Kritika
  • Seriály a blogy
  • Zahraničí
  • Rozhovory
  • Hledat
  • Facebook Divadelních novin

    Užší nominace Cen Thálie 2017

    Činohra

    Tereza Dočkalová – Nora, Henrik Ibsen: Nora (Domeček pro panenky), režie Jan Nebeský, Divadlo pod Palmovkou Praha

    Veronika Khek Kubařová – Katja, Theodor Holman: Interview, režie Martin Myšička, Dejvické divadlo Praha

    Eva Salzmannová – Ray, Sara Baume: Jasno lepo podstín zhyna, režie Viktorie Čermáková, MeetFactory Praha

    Daniel Bambas – Edward Kynaston, Jeffrey Hatcher: Krás(k)a na scéně, režie Petr Mikeska, Městské divadlo Mladá Boleslav

    Martin Finger – Walter Faber, Max Frisch: Homo Faber, režie David Šiktanc, Činoherní studio Ústí nad Labem

    Robert Finta – Joey Sturdy, Brad Fraser: Teď mě zabij, režie Janusz Klimsza, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava

    Balet, pantomima nebo jiný tanečně dramatický žánr

    Fanny Barrouquére – sólo, Tomáš Vychytil: Amazonky, choreografie Lenka Vagnerová, Lenka Vagnerová and Company Praha

    Nikola Márová – Matka, Igor Stravinskij: Svěcení jara (v rámci programu Timeless), choreografie Glen Tetley, Národní divadlo Praha

    Barbora Šulcová – sólo, Pérez Prado: O Balcão de Amor (v rámci programu All That Jazz, Rock, Blues), choreografie Itzik Galili, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava

    Burak Serkan Cebeci – D’Artagnan, Jan Kučera: Tři mušketýři, choreografie Paul Chalmer, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava

    Rory Ferguson – Pavel Malina, Petrolejové lampy – Obrazy z Jilemnice, hudba Leoš Janáček, choreografie a režie Libor Vaculík, Divadlo F. X. Šaldy Liberec

    Ondřej Vinklát – Vyvolený, Igor Stravinskij: Svěcení jara (v rámci programu Timeless), choreografie: Glen Tetley, Národní divadlo Praha

    Opera

    Markéta Cukrová – Poutník, Kaija Saariaho: Láska na dálku, dirigent Marko Ivanović, režie Jiří Heřman, Národní divadlo Brno

    Maida Hundeling – Desdemona, Giuseppe Verdi: Otello, dirigent Jakub Klecker, režie Ivan Krejčí, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava

    Kateřina Kněžíková – Adina, Gaetano Donizetti: Nápoj lásky, dirigent Ondrej Olos, režie Magdalena Švecová, Národní divadlo Brno

    Svatopluk Sem – Giorgio Germont, Giuseppe Verdi: La traviata, dirigent Mario De Rose, režie Veronika Poldauf Riedelbauchová, Jihočeské divadlo České Budějovice

    Andrij Škurhan – Dunois, Petr Iljič Čajkovskij: Panna orleánská, režie Linda Keprtová, Divadlo F. X. Šaldy Liberec

    Titusz Tóbisz – Laca Klemeň, Leoš Janáček: Její pastorkyňa, dirigent Martin Doubravský, režie Linda Keprtová, Divadlo F. X. Šaldy Liberec

    Muzikál, opereta nebo jiný hudebnědramatický žánr

    Lucie Bílá – Deloris Van Cartier / Sestra Mary Clarence, Alan Menken, Glenn Slater, Cheri Steinkellner, Bill Steinkellner: Sestra v akci, hudební nastudování Kryštof Marek, choreografie Pavel Strouhal, režie Antonín Procházka, Hudební divadlo Karlín Praha

    Natálie Grossová – Sára, Jim Steinman, Michael Kunze: Ples upírů, hudební nastudování Michal Macourek, choreografie Leona Qaša Kvasnicová, režie Radek Balaš, Goja Music Hall Praha

    Katarína Hasprová – Paní Danversová, Sylvester Levay, Michael Kunze: Rebecca, choreografie Ladislav Cmorej, režie Gabriela Petráková, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava

    Peter Pecha – Rocky, Stephen Flaherty, Thomas Meehan, Sylvester Stallone, Lynn Ahrens: Rocky, hudební nastudování Dalibor Kapras, choreografie Ivana Hannichová, režie Christoph Drewitz, Dark style agency, s. r. o. – Kongresové centrum Praha

    Pavel Režný – Tony, Leonard Bernstein, Arthur Laurent, Stephen Sonheim: West Side Story, hudební nastudování Kryštof Marek, choreografie Lukáš Vilt, režie Lumír Olšovský, Divadlo J. K. Tyla Plzeň

    Daniel Rymeš – Chaplin, Thomas Meehan, Christopher Curtis: Chaplin, hudební nastudování Martin Procházka a Tomáš Küfhaber, choreografie Michal Matěj, režie Stanislav Moša, Městské divadlo Brno


    Komentáře k článku: Užší nominace Cen Thálie 2017

    Přidat komentář

    (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

    Přidání komentáře

    *

    *

    *



    Obsah,