Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2019

ročník 28
25. 6.–2. 9. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Za bubny do Bubenče!

  V Praze, v těsné blízkosti zastávky metra Dejvická, byl v pondělí 11. března otevřen nový kulturní prostor nazvaný Už jsme doma. Nabízí kavárnu a bar a o patro níž malé bubenické muzeum a místo pro koncerty, divadlo a výstavy.

  V pozadí  nápadu vybudovat místo pro hudební setkávání stojí hudebníci a lidé kolem známé skupiny Už jsme doma. FOTO AMP

  V Praze se právě otevřel nový kulturní prostor.  V pozadí  nápadu vybudovat místo pro hudební setkávání stojí hudebníci a lidé kolem známé skupiny Už jsme doma. Této skupině je věnována kavárna s barem, která se nachází v těsné blízkosti zastávky metra Dejvická. Návštěvníci zde najdou řadu artefaktů jako například starou hurikánku (jde o elektrickou kytaru české výroby ze 60. let), na kterou hrával  Míroslav Wanek v počátcích FPB a Už jsme doma, dále originální plakáty, grafické podklady, obaly desek, fotky staré i nové. Nejvíce určitě zaujme speciální kavárenský nábytek ve tvaru domečků navržený dvorním výtvarníkem UJD Martinem Velíškem. Celkový design prostoru navrhla scénografka Magdalena Klára Hůlová (http://www.humanart.cz/portfolio/maab).

  Celkový design prostoru navrhla scénografka Magdalena Klára Hůlová. FOTO AMP

  V dalších místnostech je umístěna expozice stovek různých bubnů a perkusí z celého světa, zejména z Asie a Afriky,  a nachází se zde unikátní prostor pro filmy, malé koncerty, workshopy, divadlo a podobné akce, které se tak budou konat doslova „mezi bubny“.

  Nejvíce zaujme speciální kavárenský nábytek ve tvaru domečků navržený dvorním výtvarníkem UJD Martinem Velíškem. FOTO AMP

  Jeden z iniciátorů Romek Hanzlík vysvětluje: Během mých muzikantských let a za deset let pořádání festivalu Slet bubeníků ke mně doputovala řada všelijakých perkusí, bubnů a bubínků.  Napřed jsem plánoval založit regulérní bubenické muzeum, pro které jsem ale nenašel sponzora. Nakonec se expozice stala součástí nového kulturního prostoru v pražské Bubenči. Nahoře je kavárna a bar Už jsme doma, dole bubny a koncerty. Je to nejlepší místo v celé Praze. Kde jinde uplatníte slogan:  Za bubny do Bubenče!

  V podzemí je umístěna expozice stovek různých bubnů a perkusí z celého světa, zejména z Asie a Afriky. FOTO AMP

  Koncerty zahajují již tuto neděli 17. 3. vystoupením Pavla Fajta Drumming Alley a pokračují v dubnu vždy každé úterý, zatímco ponděli bude věnováno filmům.

  Informace:

  Už jsme doma & Drum Gallerykavárna-bar-bubnyUralská 6, Praha 6

  Web www.uzjstedoma.cz

  FB: www.facebook.com/uzjsmedomakavarna

  Otevřeno pracovní dny 8-23 hod, o víkendech 14-23 hod.

  Vstup na koncerty 80-120 Kč (začátky 19:30), jinak vstup volný

  /pro i-DN zpracoval hul/

   

  • Autor:
  • Publikováno: 13. března 2013

  Komentáře k článku: Za bubny do Bubenče!

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,