Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2020

ročník 28
18. 2.–2. 3. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Veřejný dům pro Marxe i Rockefellera

  Veřejný dům s názvem Noční šichta propaguje činnost smíchovského uměleckého centra. V sobotu 9. listopadu propojí MeetFactory všechny umělecké směry a nabídne nevšední zážitek.

  Veřejný dům v MeetFactory FOTO ARCHIV

  Veřejný dům v MeetFactory FOTO ARCHIV

  V pořadí třetí Veřejný dům otevře své útroby a propukne nekonečná, fantastická a dekadentní umělecká party. Kromě každoroční Pražské muzejní noci je Veřejný dům jedinou šancí, jak nahlédnout do všech koutů MeetFactory a na vlastní oči, uši, hmat a čich zakusit živé umění.

  Program listopadového Veřejného domu představí například dekadentní hudební formaci Bruno Ferrari zpěváka a reklamního textaře Samera Housera, graffiti performance Michala Škapy aka Trona, divadelní představení Holky z fachy na téma dělničiny, továrenství, plebsu a čisté krásy, kde se představí enfant terrible českého showbusinessu Ornella Štiková. Protiváhou bude site-specific performance Petra Krušelnického či elektro-noiseová formace Reverendi. Bude možné navštívit ateliéry našich rezidenčních umělců (Adrien Giros z Francie, Emmeline de Mooij a Adriaan Mellegers z Holandska, Matteo Rovesciato z Německa, Jarmila Mitríková a Dávid Demjanovič ze Slovenska), seznámit se s probíhajícími výstavami v galerii Kostka (Kateřina Zochová a Tomáš Hrůza) a v galerii MeetFactory (Komiksfest) a upozornit na další projekty našeho uměleckého centra (koncerty, divadelní představení, přednášky, filmové projekce). Zveme také na přednášku o industriální architektuře, videoart a v neposlední řadě na ochutnávku dávno zapomenuté UHO omáčky.

  Určitá sexuální svěžest uměleckých projevů je momentem, jenž současný zmrtvělý stav živého umění u nás může výrazně oživit. Návštěvník Veřejného domu tak může objevit prostory MeetFactory, které jsou v běžném provozu skryté, poznat zajímavé umělce a zažít unikátní večer, říká dramaturg Matěj Samec.

  Noční šichta v MeetFactory je večerem překvapivých setkání, exkurzí do labyrintu české kulturní scény i nezapomenutelným večírkem. Stejně jako u předešlých akcí je vstup v kostýmu či masce. Tématem třetího Veřejného domu je buržoazie versus proletariát.

  Akce začíná v 19:00 hodin a pro všechny návštěvníky je vstupné zdarma.


  Komentáře k článku: Veřejný dům pro Marxe i Rockefellera

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,