Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Vážení kolegové, milí divadelníci

  Vážení kolegové, milí divadelníci,

  stalo se tradicí, že jste na těchto místech čítali slova Jiřího Hromady, prezidenta Herecké asociace. Informoval vás o podstatných skutečnostech, které se týkaly vás všech – ať už členů, či nečlenů. Kulturněpolitická situace v naší zemi potřebuje neustálý dohled a urputnou snahu o zásadní posun k lepšímu. On byl tím, kdo v tomto směru konal věci možné a mnohdy i nemožné.

  Dne 13. května se konala valná hromada Herecké asociace. Nutno říci, že účast divadelníků valná nebyla. Možná vládne mylný dojem, že věci jsou v relativním pořádku, nikdo se akutně nepotýká s křivdou nebo právním problémem, nikdo aktuálně necítí nespravedlnost nadřízených nebo nutnost rozvíjet zanikající tradici. Platy občanů pracujících v kultuře se beztak nezvýší, tak co. My si ale nemyslíme, že je všechno v pořádku. Nemyslíme si, že smlouvy nic neznamenají, že je naše práce čím dál levnější právem, že je čas se rozejít a dál bojovat za osobní štěstí pouze na vlastní pěst, doufat, že na nás se třeba bude usmívat štěstí a ostatní si nějak poradí. Na této nevalné valné hromadě oznámil Jiří Hromada svoji rezignaci na funkci prezidenta z vážných zdravotních důvodů. Přijali jsme ji s velkým poděkováním za všechnu obětavou práci, kterou pro nás všechny dosud vykonal. Ale jsme tady dál. Existujeme. Prezidium převzalo odpovědnost za plnění rozjednaných úkolů, rozdělilo si úřední kompetence a ujalo se veškeré agendy, než se jí po příštích volbách znovu ujme řádný prezident.

  Tímto vás tedy informujeme, že se Herecká asociace dál účastní jednání, dál brání vaše práva, dál dohlíží na fungování vlastního dítěte – společnosti INTERGRAM, dál organizuje mapování divadelní činnosti v celé zemi prostřednictvím porot Cen Thálie, dál se účastní příprav mnoha festivalů a kulturních akcí. Odchod prezidenta ale neznamená konec. Třeba právě otevřel možnost nového začátku. Umělci se jen musí probudit z letargie, zvolit si prezidenta nového a hrdě a hlasitě se hlásit ke své profesi.

  Buďme pevní!

  Prezidium Herecké asociace


  Komentáře k článku: Vážení kolegové, milí divadelníci

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,