Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Umělci opět rozloží stany na Hlubině

  deep_logoPatnáct vernisáží, divadelní a filmové premiéry, koncerty, autorská čtení, workshopy a nově vymalovaný podchod – to vše čeká na návštěvníky ostravského Dolu Hlubina během druhého ročníku Deepcampu.

  Mezinárodního rezidenčního kempu se zúčastní čtyři desítky umělců z oblasti divadla, výtvarného umění, hudby, filmu, literatury, videomappingu a streetartu. Dočasný stanový tábor pro české i zahraniční umělce se rozloží od 14. do 24. srpna v areálu ostravského Dolu Hlubina. Nové koupelny, podchod a přilehlé budovy se dočasně změní v ateliéry, zkušebny, kluby, galerie, učebny, kina a divadla, tak, jak je u našich aktivit zvykem, přiblížil událost koordinátor projektu David Mírek.

  Rezidenční kemp zakončí 23. a 24. srpna tradiční závěrečná přehlídka Deepcamp, na které se výsledky práce rezidentů představí. Letos se Deepcamp zaměří na streetart, jehož hlavním kurátorem je známá výtvarnice Sasanca. Ta spolu s dalšími výtvarníky doplní již rozmalovaný podchod u tramvajové zastávky Důl Hlubina dalšími příšerami z hlubin, které jdou do dolu. Sama jsem zvědavá, jak budou návštěvníci výzdobu vnímat, ale již teď naše postavičky baví lidi a jejich reakce nás povzbuzují, dodává Sasanca.

  foto: Jan Baka Jan Neugebauer v projektu Devadesátky

  Jan Neugebauer v loni vytvořeném projektu Devadesátky FOTO JAN BAKA

  Deepcamp 2.0 vznikl díky podpoře Nadace OKD, Ředitelství silnic a dálnic a městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Organizátorem je občanské sdružení Hlásím se k továrně, které spolu s Dolní oblastí Vítkovice stojí za projektem Provoz Hlubina, jehož cílem je již od roku 2009 přeměnit Důl Hlubina v kulturně-vzdělávací čtvrť. Již nyní na Hlubině probíhají festivaly, přehlídky, výstavy a workshopy. Po Deepcampu zveme na výstavu Jamese Presleyho a Surovííí, festival Tady žijeme a zahájení mezinárodního filmového festivalu Ostrava Kamera OKO, uzavřel plány Provozu David Mírek.


  Komentáře k článku: Umělci opět rozloží stany na Hlubině

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,