Divadelní noviny Aktuální vydání 21/2018

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

21/2018

ročník 25
11. 12.–24. 12. 2018
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  První ročník festivalu amatérského divadla ve VILE

  Na sobotu 2. prosince 2017 připravil nezávislý divadelní soubor Tygr v tísni první ročník festivalu amatérského divadla. Akce nesoucí název Tygří výběr se bude konat na domácí scéně souboru, tedy v prostoru VILA Štvanice.

  První ročník Tygřího výběru je složen ze dvou iniciačních příběhů a jednoho politického kabaretu. Tři pozvané inscenace posouvají hranice konvenčního divadelního uvažování, projevují odvahu inscenační, hereckou i tematickou, inspirují a baví, a přesto nutí k zamyšlení. Výběrová nesoutěžní platforma, kterou prvním Tygřím výběrem zakládáme, by měla každý podzim servírovat právě takovéto unikátní projekty, přibližuje dramaturgii festivalu umělecký ředitel VILY Štvanice Ivo Kristián Kubák.

  Festival začne v 16:00 představením Přemnohá dobrodružství, jakož i hrdinské skutky rytířů nízkého stolu – útržky eposu divadelního souboru BUDDETO! SZUŠ Trnka Plzeň v režii Michala Stona.

  Přemnohá dobrodružství vyprávějí neokázalou formou o dětství a o okamžiku přechodu z dětství do dospělosti, o chrabrosti a dobrodružstvích, o která s dospíváním přicházíme. Je to dojemná, velice vtipná a chytrá generační výpovéď, která divákům díky obsazení mentálně postiženého herce a otevřenosti všech lidí na jevišti, říká mnohem víc, než že dětství je fajn, dodává dramaturgyně festivalu Marie Nováková.

  V 18:30 se program posune k temnějším a erotičtějším strunám iniciace. Spolu s adaptací Nezvalovy novely Valérie a týden divů souboru V.A.D. Kladno (režie Latrina Magika), uctíme dekadenci a surrelismus za doprovodu živě interpretovaných písní kapely Dresden Dolls a videomappingu.

  Večer, až budou diváci v kavárně setřásat vzrušení z eroticky nabité “dark kabaret horror peep show” a pokochají se výhledem na Pražský hrad, rozjede Kočovné divadlo Ad Hoc nejlepší politický kabaret, který je široko daleko k vidění, u kterého budete plakat smíchy a budou vám vstávat vlasy hrůzou z stavu současného světa: ve 21:00 spustí své Nové TV. Soubor o inscenaci píše, že může obsahovat zbytky skořápek lidských příběhů a stopy současnosti.

  Vstup na festival je 100 Kč/představení

  Program k dispozici zde: http://www.vilastvanice.cz/program/

  Facebook: https://www.facebook.com/events/1779880848721282/

  • Autor:
  • Publikováno: 27. listopadu 2017

  Komentáře k článku: První ročník festivalu amatérského divadla ve VILE

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,