Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Tip na příští týden – Burani u Kašparů

  V týdnu od 4. do 10. srpna přiveze nezávislý soubor BURANTEATR ukázky ze své tvorby do Divadla v Celetné. Brněnští divadelníci představí pražskému publiku čtyři inscenace.

  Pravé poledne

  Pavel Hromádka jako John v inscenaci Pravé poledne FOTO PAVEL NESVADBA

  Jako první (4. a 5. 8.) vstoupí na jeviště divadla v Celetné komorní šansonový muzikálek Petra Michálka a Lukáše Janoty Domeček. Současná hra, jež byla oceněná v loňské soutěži o cenu Alfréda Radoka (a kterou BURANTEATR uvedl v světové premiéře), je psychologická komedie s písničkami, která používá postupy současné moderní dramatiky a zároveň si z nich lehce utahuje.

  Ve středu a čtvrtek (6. a 7. 8.) pak mohou diváci zhlédnout ironickou komedii ze života třicátníků Můj romantický příběh z pera skotského dramatika D. C. Jacksona. V režii Jiřího Š. Hájka uvedl tuto oblíbenou komedii BURANTEATR v české premiéře.

  Následující dva večery (8. a 9. 8.) budou patřit psychologickému thrilleru Pravé poledne autora Neila LaButa. V příběhu muže, který tvrdí, že za to, že jako jediný nezahynul při útoku hromadného vraha ve své firmě, může Bůh – a stává se kvůli tomu obdivovaným kazatelem a zvěstovatelem, v hlavní roli exceluje Pavel Hromádka ze Slováckého divadla.

  Na závěr celého týdne (10. 8.) pak BURANTEATR naservíruje oblíbenou komedii 39 stupňů podle stejnojmenného filmu Alfreda Hitchcocka. Z běžného dobrodružného příběhu vznikla jemným posunem vytříbená parodie na samotný žánr – a zároveň oslava divadla, neboť kromě protagonisty Richarda Hannaye (hraje Michal Isteník) a trojice jeho fatálních žen (Ivana Krmíčková) sehrají několik desítek dalších postav pouze tři herci.

  Všechna představení začínají v 19:30, vstupenky se dají rezervovat na webu Divadla v Celetné: http://www.divadlovceletne.cz/planovana-predstaveni/.
  Více informací o jednotlivých inscenacích se dozvíte na stránkách BURANTEATRu: http://www.buranteatr.cz/repertoar/.

  Buranteatr-logo

  Nezávislý divadelní soubor BURANTEATR působí v Brně od roku 2005. Od podzimu 2010 hraje v multikulturním prostoru Sokolského Stadionu na Kounicově ulici 22. Divadlo se za svou poměrně krátkou historii několikrát probojovalo do první desítky českých divadel v soutěži o cenu Alfréda Radoka, za rok 2011 se umístilo na 3.- 4. místě a protagonista „Buranů“ Michal Isteník získal dokonce cenu Talent roku.

  • Autor:
  • Publikováno: 29. července 2014

  Komentáře k článku: Tip na příští týden – Burani u Kašparů

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,