Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Táborské divadlo bude mít novou ředitelku

  Novou ředitelkou táborského Divadla Oskara Nedbala se stane jeho současná dramaturgyně Linda Rybáková. Do funkce ji jmenovala rada Jihočeského kraje. Rybáková vystřídá od 1. července dlouholetého ředitele divadla Karla Daňhela, který odchází do důchodu. 

  Linda Rybáková. FOTO archiv

  Linda Rybáková. FOTO archiv

  Všechny přesvědčila, že je nejlepší uchazeč. Všech devět členů komise jednomyslně navrhlo, aby funkci dělala právě paní Rybáková, řekl jihočeský radní Tomeš Vytiska. Rada Jihočeského kraje, který je zřizovatelem divadla, dnes bez výhrady verdikt potvrdila. Novou ředitelku jmenovala na dobu neurčitou.

  O funkci po Daňhelovi se ucházelo pět kandidátů. V případě Rybákové komise mimo jiné přivítala i fakt, že vývoj divadla neztratí kontinuitu. Nová ředitelka bude ještě po nějaký čas zastávat také funkci dramaturgyně. A pravda je také to, že její odpovědi byly odpověďmi člověka, který ví, o čem mluví, má představu, jak dál postupovat. Zkrátka nešlo o obecné proklamace, uvedl k rozhodování komise Vytiska.

  ///

  Divadlo Oskara Nedbala

  Divadlo Oskara Nedbala v Táboře. FOTO archiv

  Divadlo Oskara Nedbala v Táboře dnes. FOTO archiv

  Divadlo Oskara Nedbala v Táboře je originálním architektonickým komplexem. Tvoří ho původní pseudorenesanční divadelní budova z roku 1887 a sousedící empírový dům, nápaditě přestavěný v roce 1965. Divadlo má dvě hlediště pro 350 a 650 diváků, která jsou postavena v pravém úhlu proti společnému jevišti.

  Divadlo Oskara Nedbala před přestavbou v r. 1937. FOTO archiv Šechtl a Voseček

  Divadlo Oskara Nedbala před přestavbou v r. 1937. FOTO archiv Šechtl a Voseček

  Stálá divadelní scéna zde je od roku 1965. Divadlo funguje bez vlastního souboru, ale se svou dramaturgickou koncepcí. Vychází především ze záměru průběžně přibližovat divácké obci co nejúplnějši a nejkvalitnější obraz českého divadelního dění. Na obou jevištích tak pravidelně hostuje zhruba 30 pražských a většina oblastních divadelních souborů.

  Více zde: http://www.divadlotabor.cz/

  ///

  /Převzato z Divadlo.cz/

  • Autor:
  • Publikováno: 25. dubna 2016

  Komentáře k článku: Táborské divadlo bude mít novou ředitelku

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,