Divadelní noviny Aktuální vydání 21/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

21/2019

ročník 28
10. 12.–23. 12. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Svátek divadelní literatury

  Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze pořádá ve dnech 4. až 7. května 2016 již čtvrtou mezinárodní prodejní výstavu Book Me, letos zaměřenou na literaturu o divadle. Výstava se koná v prostorách pražské DAMU v Karlově ulici. Otevřena bude vždy od 11 do 19 hodin.

  JPEG imageOjedinělá výstava divadelní literatury Book Me se podruhé uskuteční v budově pražské Divadelní fakulty AMU během mezinárodního divadelního festivalu Zlomvaz. Toto již osvědčené spojení festivalu a výstavy umožní návštěvníkům zažít nevšední propojení živého umění a uměnovědné reflexe – díky zahraničním divadelníkům a velkým světovým nakladatelům v mezinárodním kontextu.

  Své publikace o divadle z období posledních tří let budou na Book Me vystavovat významní čeští a zahraniční vydavatelé. Návštěvníci výstavy Book Me tak budou mít příležitost udělat si celkový přehled o české a zahraniční knižní produkci v oblasti divadla a za výhodnou cenu knihy i zakoupit. Mezi vystavovateli jsou nejen přední česká vydavatelství, jako například Kant, Karolinum, Divadelní ústav, Knihovna Václava Havla, Grada, Svět a divadlo, Munipress, Brkola, Nakladatelství AMU, Tors a další, ale také mnohé prestižní zahraniční nakladatelské domy jako Cambridge University Press, Palgrave Macmillan, Duke University Press, Oxford University Press, Intellect, Yale University Press, Taylor&Francis, Harvard University Press.

  Výstava Book Me letos vstupuje do druhého tříletého cyklu – v roce 2013 představila divadelní literaturu v rámci Zlomvazu, v roce 2014 literaturu hudební a taneční v rámci festivalu Struny podzimu a v roce 2015 současnou literaturu o filmu a fotografii během festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Nakladatelství AMU v Praze tak založilo a udržuje tradici, která odborníkům i zájemcům z široké veřejnosti přináší kvalitní odborné publikace z domova i ze světa.

  Více informací naleznete zde.

  • Autor:
  • Publikováno: 3. května 2016

  Komentáře k článku: Svátek divadelní literatury

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,