Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2019

ročník 28
11. 6.–24. 6. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Studentská Thálie 2014

  Studentská Thálie, která předznamenává Ceny Thálie, je prestižní soutěžní festival středoškolské autorské tvorby, v partnerské spolupráci s Hereckou asociací, Klubem pražských spisovatelů, Novou scénou Národního divadla, Divadlem Na Prádle a Knihovnou Václava Havla. Vytváří příležitosti pro mladé talenty v divadelním, literárním, výtvarném, hudebním a tanečním oboru. Soustavně podporuje své účastníky, jejich autorské texty i autorské herectví, vytváří platformu vzájemného inspirování a setkávání osobností kulturního života s mladými tvůrci a interprety. Nultý ročník úspěšně proběhl vloni a nesl téma Jako poprvé. První ročník oslovuje pražské střední školy a jejich tvůrce s tématem Jazykový experiment (sestává z několika událostí: Impulzy – mj. Poetické fórum, Seminář na téma, Foyer, Nominace, Finále, Ozvěny, Divsalón). Soutěže se účastní pražské neumělecké i umělecké školy, ve výhledu je její otevření se dalším regionům.

  Nominační dny proběhnou na přelomu února a března v Divadle Na Prádle, včetně doprovodného programu. Březnové finále (2. 3.) patří Nové scéně Národního divadla, kde si šest vybraných tvarů zahraje před diváky a odbornou porotou, složenou z režisérských, hereckých a pedagogických osobností.

  Ceny Studentské Thálie slavnostně předají prezident Herecké asociace MgA. Jiří Hromada (který převzal nad festivalem záštitu a udělí Cenu za nejlepší herecký výkon festivalu – v nultém ročníku ji získal Bartholomew Veselý z Mezinárodní konzervatoře Praha), předseda Klubu pražských spisovatelů Lubomír Brožek, dramatik Jan Kratochvíl, nositel Ceny Alfréda Radoka a členové poroty.

  Bližší informace najdete na webu www.studentskathalie.cz.

  Jiří Hromada, prezident HA


  Komentáře k článku: Studentská Thálie 2014

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,