Divadelní noviny Aktuální vydání 6/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

6/2020

ročník 28
17. 3.–30. 3. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Startuje týden nejúspěšnějších filmů

  Volné seskupení čtyř artových kin v Praze Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 12. do 18. prosince BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2019.  Jedná se o sedmnáctý ročník divácky oblíbené přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011.

  Program BEST FILM FESTU je opět žánrově pestrý, dramaturgy přehlídky byli sami diváci. Promítat se budou festivalové hity: vítěz letošního filmového festivalu v Cannes thriller Parazit či vítěz letošního benátského filmového festivalu drama Joker.

  Jihokorejský film Parazit. Foto: archiv festivalu.

  Na programu jsou i další divácké hity: tragikomedie kultovního tvůrce Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu, úsměvné britské retro – kronika života příslušníků britské aristokracie a jejich zaměstnanců Panství Downton či poslední novinka od oscarového režiséra Woody Allena romantický snímek Deštivý den v New Yorku.

  Diváci se mohou těšit i na životopisná dramata: Nikdy neodvracej zrak od režiséra oscarového snímku Životy těch druhých, který natočil strhující příběh inspirovaný životem světoznámého výtvarníka Gerharda Richtera. Na přehlídce jsou zastoupeny rovněž dokumenty: životopisný portrét Pavarotti od oscarového režiséra Rona Howarda (Čistá duše). Nechybí také animovaná sekce: dojemný příběh z africké savany rodinný dobrodružný snímek Lví král.

  Jiří Suchý a Olga Sommerová při natáčení filmu Lehce s životem se prát. Foto: ČT.

  Z českých filmů uvádí festival divácky populární tituly jako například letní komedii Přes prsty či zimní komedii Poslední aristokratka. Program nabízí i oceňované drama Václava Marhoula Nabarvené ptáče či herecký koncert Jiřího Schmitzera a Ladislava Mrkvičky v road movie Staříci. A přehlídka ukáže také dokumenty: portrét Olgy Sommerové o legendě české kultury Jiří Suchý – Lehce s životem se prát. Pro celou rodinu je určena hvězdně obsazená pohádka Hodinářův učeň.

  ///

  Kinaři se rozhodli v době adventu potěšit své věrné fanoušky v podobě lístku do kina za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. Kompletní program přehlídky najdete na webových stránkách přehlídky BEST FILM FEST a na webových stránkách jednotlivých kin.

  • Autor:
  • Publikováno: 12. prosince 2019

  Komentáře k článku: Startuje týden nejúspěšnějších filmů

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,