Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2023

ročník 32
30. 5. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Rádio Junior slaví 10. narozeniny

  Digitální stanice Českého rozhlasu Rádio Junior, zacílená na děti ve věku 4 -14 let a jejich rodiny, oslaví 1. března 2023 své kulaté desáté narozeniny. Odpolední narozeninová party bude živě streamována od 16:00 hodin z nového vysílacího studia vybaveného nejmodernější technologií i vizuálními efekty.

  Ušoun rádia Junior. Foto: archiv ČRo

  K narozeninám přijdou Rádiu Junior popřát Lollipopz, Annie Camel, Adam Mišík, Adéla Zouharová, Lukefry a další zajímaví hosté. Chybět nebudou ani bývalí šéfredaktoři a šéfredaktorky stanice, stejně tak jako současní moderátoři a moderátorky v čele s šéfredaktorem stanice Adamem Kebrtem. Pod jeho vedením prošla stanice za poslední rok velkou změnou nejen ve vysílacím schématu, ale i obsahově.

  V roce, kdy Český rozhlas slaví 100 let od svého prvního vysílání a vše kolem nás se rychle mění, je pro nás neskutečně důležité dávat veřejnosti vědět o tom, že v České republice existuje bezpečné, maximálně důvěryhodné místo pro děti, kde se důstojně pobaví, kde se mohou nenásilně vzdělávat a rozvíjet, ale i se svěřovat. Přesně takové místo pro ně vytváříme na Rádiu Junior, říká šéfredaktor Rádia Junior Adam Kebrt.

  Program Rádia Junior zahajuje každý den pořad Ranní ReStart, který provází děti při jejich vstávání od 6:00 hodin. Moderátoři Jakub, Petr nebo Jirka je zábavnou formou pobaví, hudbou naladí a informacemi nabijí na celý den. Po příchodu ze školy a kroužků si junioři mohou naladit od 17:00 hodin Klub Rádia Junior, který přináší tematické rozhovory se známými a zajímavými osobnostmi napříč českou kulturní, vědeckou, sportovní, uměleckou i psychologickou sférou nebo také s dětskými moderátory. Ve vysílání stanice nechybí nejnovější české a světové hity, soutěže o krásné ceny či hádanky a kvízy.

  Stálicí na poli toho nejlepšího, co Rádio Junior nabízí, jsou měsíčně desítky malých i velkých pohádek, rozhlasových her a čtení na pokračování. Ty skvěle doplňují kratší podcasty. Mezi ty nejposlouchanější patří Zvídavec Evy Sinkovičové, který přináší každodenní dávku zajímavostí ze světa lidí, zvířat, rostlin i věcí. Mezi další oblíbené formáty se řadí Hitparáda Rádia Junior s Klárou Novákovou.

  • Autor:
  • Publikováno: 28. února 2023

  Komentáře k článku: Rádio Junior slaví 10. narozeniny

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,