Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Provázek otevírá dvůr plný zeleně i kavárnu

  Na Zelném trhu již brzy vyroste nové zákoutí s jedinečnou atmosférou. Počátkem června otevře Divadlo Husa na provázku svůj dvůr plný zeleně z dílny uznávaného architekta Martina Hrdiny široké veřejnosti. Jeho součástí bude také nová kavárna známého brněnského kavárníka Čestmíra Piláta. Otevřeno bude od desíti dopoledne do půlnoci. Návštěvníci se mohou těšit nejen na unikátní prostor pro setkání i odpočinek, ale také na bohatý kulturní program, který ho v červnu pod názvem provázek.open rozžije.

  Už při svém nástupu do funkce v lednu letošního roku představila nová umělecká šéfka Anna Davidová svou vizi otvírání Divadla Husa na provázku nejen novým uměleckým podnětům, ale i nejširšímu publiku. Již začátkem června se tato vize zhmotní do otevření provázkovského dvora, který prošel náročnou rekonstrukcí, i zahájením provozu zbrusu nové kavárny. Ke spolupráci na tomto ambiciózním projektu přitom vedení divadla oslovilo hned dvě známé brněnské osobnosti – architekta Martina Hrdinu a kavárníka Ondřeje Čestmíra Piláta.

  Otevřením provázkovského dvora a spuštěním kavárny se nám jako novému vedení splnil sen. Od začátku jsme věděli, že chceme unikátní prostory, které nám byly svěřeny, oživit a zpřístupnit všem obyvatelům Brna a dostát tak naší vizi Provázku jako otevřeného a přívětivého divadla, které vždy nabízí něco navíc. V tomto případě prostor s magickou atmosférou, v němž je možné strávit příjemný čas nezávisle na tom, zda jste našimi diváky, anebo se třeba jen chcete setkat s přáteli, říká Davidová.

  Nový veřejný prostor budou na Provázku křtít po celý červen dlouhou řadou kulturních akcí s ekologickým aspektem: Bylo pro nás důležité připravit pestrý a letně uvolněný program, který by zároveň nenápadně akcentoval ekologicky šetrný způsob života, o němž teď na Provázku přemýšlíme i v kontextu provozu našeho divadla. Diváci se tak mohou těšit třeba na dětský den s řadou tvůrčích dílen či kolotočem vyřezávaným ze dřeva, na bleší trh s koncerty provázkovských kapel nebo na speciální „čundrové“ vydání improvizačního formátu Zkušebna na téma tramping s možností přespat přímo v divadle. Samostatnou kapitolou pak bude dlouhá řada open-airových koncertů rozmanitých žánrů i atmosfér se vstupem zdarma, láká Davidová.

  Ani příznivci tradičního provázkovského festivalu Provázek na hrad! však nepřijdou zkrátka. I tentokrát odehraje Provázek vybrané inscenace ze své produkce v magických kulisách letní scény hradu Špilberk, a to v termínu 21.-23. června 2019. Vrcholem festivalu na Špilberku bude uvedení oblíbené inscenace na motivy románu Jaroslava Haška Mein Švejk 22. června 2019 v 19:30.

  Více informací na: www.provazek.cz nebo na Facebooku.

  • Autor:
  • Publikováno: 1. června 2019

  Komentáře k článku: Provázek otevírá dvůr plný zeleně i kavárnu

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,