Divadelní noviny Aktuální vydání 2/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

2/2020

ročník 28
21. 1.–3. 2. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Především zachovat kontinuitu

  Rada města Mladá Boleslav včera – ve čtvrtek 13. srpna – pověřila vedením a řízením příspěvkové organizace Městské divadlo Mladá Boleslav Mgr. Janetu Benešovou. Stávající ředitel František Skřípek odešel po 21 letech z funkce na vlastní žádost do důchodu.

  Janeta Benešová. FOTO archiv města Mladá Boleslav

  Janeta Benešová. FOTO archiv města Mladá Boleslav

  Janeta Benešová je pověřena řízením divadla na dobu určitou, a to od 1. 9. 2015 do doby jmenování nového ředitele/ky divadla do funkce na základě výběrového řízení, informoval náměstek primátora Daniel Marek s tím, že rada o pověření Benešové rozhodla jednomyslně.

  Šlo především o zachování kontinuity v chodu divadla, které je ve velmi dobré kondici, a nemáme zájem zde provádět žádné razantní změny. Na výběru paní Benešové jsme se po řadě konzultací a schůzek dohodli s celým vedením divadla. Zároveň ale bude na jaře 2016 vyhlášeno výběrové řízení na nového ředitele divadla s tím, že by měl do funkce nastoupit k 1. 8. 2016. Podle nás je toto nakonec nejlepší varianta, jak po odchodu ředitele Skřípka zachovat stávající kvalitu i kondici divadla, řekl náměstek Marek.

  Janeta Benešová v minulosti vedla Městského divadlo Děčín. Paní Benešová byla mimo jiné ředitelkou děčínského divadla. V děčínském divadle na postu ředitelky zažila práce všeho druhu, od péče o předplatitele, výběr repertoáru, manažerské činnosti i třeba komunikaci s radnicí a školami. Pracovala také na produkci prvního kulturního portálu scéna.cz, charakterizoval divadelní zkušenosti dočasné ředitelky tiskový mluvčí města Pavel Šubrt. Do 31. 7. t. r. byla Benešová ředitelkou Mateřské školy Buková v Praze ma Jarově (její činnost byla k 31. 7. t. r. ukončena – viz).

  /Převzato z webových stránek města Mladá Boleslav a z portálu Divadlo.cz/

  ///

  Více na stránkách MD Mladá Boleslav (rozhovor s odcházejícím ředitelem Skřípkem): Bylo to největší životní dobrodružství, které jsem zažil

  Více na i-DN: Mám šanci odejít se štítem

  • Autor:
  • Publikováno: 14. srpna 2015

  Komentáře k článku: Především zachovat kontinuitu

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,