Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  PQ má novou výkonnou ředitelku

  Pražské Quadriennale, největší mezinárodní přehlídka v oblasti divadla a scénografie s tradicí od roku 1967, zvolilo pro svůj 14. ročník novou výkonnou ředitelku. Stala se jí Pavlína Šulcová. Na místo výkonné ředitelky PQ nastupuje po Michaele Buriánkové, která tuto funkci zastávala od roku 2016.

  Pavlína Šulcová má za sebou dlouholeté zkušenosti nejen z oblasti kulturní a obchodní diplomacie, ale i s vedením mezinárodních kulturních a uměleckých projektů. Spolu s týmem dalšího ročníku PQ se bude podílet především na tvorbě strategie 14. ročníku PQ, který se uskuteční od 6. do 16. června 2019 na pražském Výstavišti.

  Pavlína Šulcová. FOTO archiv IDU/DU

  Šulcová je absolventkou Karlovy univerzity, kde vystudovala obor Studium humanitní vzdělanosti a Politologie.  Během magisterského studia absolvovala roční stipendijní program Blízkovýchodních a mediálních studií na University of Haifa v Izraeli. Věnuje se rovněž dokumentární fotografii. V letech 2008 – 2015 působila na Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu jako zástupkyně obchodní rady a byla spoluodpovědná za přípravu profesního programu pro státní návštěvy, obchodní delegace a oborové mise. Podílela se také na činnosti Českého Centra Tel Aviv, od roku 2015 jako zástupkyně ředitele, kde vytvářela programovou koncepci, aktivně navazovala nové kontakty napříč českou a izraelskou uměleckou scénou na podporu projektů centra. Spolupracovala s různými týmy mezinárodních kulturních festivalů, v rámci kterých zajišťovala českou účast (Jerusalem Dance Week, Israel Festival, White Night Tel Aviv apod.). Produkčně a organizačně se podílela na dalších česko-izraelských projektech. Za zmínku stojí rezidenční projekt izraelských street artistů v Petrohradská kolektiv (2016) v rámci něhož vznikly velkoplošné murály na budově divadla Ponec a nakladatelství Argo, šestidílná dokumentární série České televize Šumné stopy – Izrael (2012), Dny Prahy v Jeruzalémě (2012) nebo výstava izraelského fotografa Felixe Lupy v Galerii Leica Praha (2014).  Jako fotografka vytvořila několik dokumentárních sérií např. o československých pilotech a leteckých mechanicích v Izraeli The Wingmen, která byla v roce 2015 vystavena v Leteckém muzeu Kbely v Praze.

  Více zde: www.pq.cz

  /Z Divadlo.cz převzal a zpracoval hul/

  ///

  Více na i-DN:

  PQ 2019: Imaginace, Proměny a Reflexe

  • Autor:
  • Publikováno: 24. dubna 2018

  Komentáře k článku: PQ má novou výkonnou ředitelku

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,