Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2021

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2021

ročník 30
16. 2.–1. 3. 2021
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Pardubičtí herci byli oceněni s láskou

  V pátek 1. března se v historické budově Východočeského divadla uskutečnil divadelní ples, letos s názvem Láskyplný divadelní bál. Hosté plesu východočeských divadelníků si plnými doušky užívali nejen výjimečné možnosti tance na jevišti i jedinečné plesové úpravy obou foyer a především hlediště, kde slavnostně vyzdobené stoly nahradily sedadla, ale také tradičně bohatého programu, jehož nedílnou součástí bylo vyhlášení výsledků divácké ankety o nejoblíbenější pardubické herce roku 2018.

  Ocenění Milan Němec a Petra Janečková si kromě tance také zazpívali s orchestrem JK Band, který provázel první částí bálu. Foto Jiří Sejkora

  Na pomyslný herecký trůn v kategorii hereček se už podvanácté ve své kariéře usadila Petra Janečková, která si největší obdiv získala v roli Lilli Vanessi v muzikálu Kiss me, Kate. Na druhé místo diváci vynesli Martinu Sikorovou, jež v minulých letech ankety už také třikrát kralovala, a bronzový stupínek patří Janě Ondruškové, která se do top trojice zařadila podruhé.

  Divácky nejoblíbenějším pardubickým hercem roku 2018 se stal Milan Němec, jenž nejvíce hlasů obdržel za roli Nicka v inscenaci Z postele do postele, velmi často však na hlasovacích lístcích stálo: Za všechny role. Na druhou pozici se po předchozích deseti vítězstvích v řadě posunul Ladislav Špiner a třetí příčku divácké oblíbenosti obsadil Petr Borovec, který se mezi oceněnými objevuje celkem pravidelně.

  Taneční vystoupení předvedli vítězové StarDance Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková. Hostům předvedli tango a jive. Foto Jiří Sejkora

  Nejoblíbenější pardubičtí herci roku 2018 kromě dárků od divadla obdrželi také šek věnovaný Nadací Lenky a Romana Šmidberských a speciálně pro tuto příležitost vyrobený šperk od firmy Lejhanec, klenoty – hodiny.

  Vyhlášen byl také absolutní vítěz ankety. Nejvyšší počet diváckých hlasů v roce 2018 získal Milan Němec, kterého odměnila přímo Herecká asociace. Pro Milana Němce je to velmi příjemné rozloučení s pardubickým angažmá, od nové sezóny totiž nastupuje zpět do souboru Městského divadla Brno.

  • Autor:
  • Publikováno: 5. března 2019

  Komentáře k článku: Pardubičtí herci byli oceněni s láskou

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,