Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2019

ročník 28
25. 6.–2. 9. 2019
  • Zprávy
  • Kritika
  • Blogy
  • Zahraničí
  • Rozhovory
  • Ostatní
  • Hledat
  • Facebook Divadelních novin

    Nominace na Ceny divadelní kritiky za rok 2016

    INSCENACE ROKU

    Béla Bartók, Arnold Schönberg: MODROVOUSŮV HRAD / OČEKÁVÁNÍ (režie David Radok, hudební nastudování Marko Ivanović, Národní divadlo Brno ve spolupráci s GöteborgsOperan)

    Daniel Doubt: VZKŘÍŠENÍ (režie Michal Vajdička, Dejvické divadlo, Praha)

    Anna Saavedra: OLGA (Horrory z Hrádečku; režie Martina Schlegelová, Divadlo LETÍ – VILA Štvanice, Praha)

    ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON

    HANA TOMÁŠ BRIEŠŤANSKÁ (Štěpka Kiliánová; Havlíček, Glaser, Šubrtová: Petrolejové lampy, režie Martin Glaser, Národní divadlo Brno)

    TEREZA HOFOVÁ (sólo; Sjón, Polívková, Hofová: Skugga Baldur, režie Kamila Polívková, Studio Hrdinů, Praha)

    PAVLÍNA ŠTORKOVÁ (Olga; Saavedra: Olga /Horrory z Hrádečku/, režie Martina Schlegelová, Divadlo LETÍ – VILA Štvanice, Praha)

    LUCIE TRMÍKOVÁ (Heda Tesmanová; Ibsen: Heda Gablerová, režie Jan Nebeský, Divadlo v Dlouhé, Praha)

    MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON

    MICHAL KERN (Puk; Shakespeare: Sen čarovné noci, režie Daniel Špinar, Národní divadlo, Praha)

    NORBERT LICHÝ (Karel-Roman Kopfrkingl; Fuks, Menclerová: Spalovač mrtvol, režie Jakub Nvota, Divadlo Petra Bezruče, Ostrava)

    STANISLAV MAJER (Zábranský: Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny, režie Kamila Polívková, Studio Hrdinů, Praha)

    DIVADLO ROKU

    DIVADLO V DLOUHÉ, PRAHA

    KOMORNÍ SCÉNA ARÉNA, OSTRAVA

    NÁRODNÍ DIVADLO BRNO – OPERA

    NEJLEPŠÍ POPRVÉ UVEDENÁ ČESKÁ HRA

    Tomáš Dianiška: MLČENÍ BOBŘÍKŮ (uvedlo Divadlo pod Palmovkou ve Studiu Palmoffka, Praha, režie Jan Frič)

    David Doubt: VZKŘÍŠENÍ (uvedlo Dejvické divadlo, Praha, režie Michal Vajdička)

    Anna Saavedra: OLGA (HORRORY Z HRÁDEČKU; uvedlo Divadlo LETÍ, VILA Štvanice, Praha, režie Martina Schlegelová)

    SCÉNOGRAFIE ROKU

    LUKÁŠ BRYCHTA, ŠTĚPÁN TRETIAG, TEREZA GSÖLLHOFEROVÁ, EVA JUSTICHOVÁ, NATÁLIE RAJNIŠOVÁ – scénografie (Brychta, Součková, Tretiag: Pomezí, režie L. Brychta a Š. Tretiag, Projekt Pomezí, Praha)

    BARBORA JAKŮBKOVÁ – výprava (Peřina, Homolová, Malý: Čechy leží u moře, režie Michaela Homolová, Naivní divadlo Liberec)

    JAKUB KOPECKÝ – scéna (Vian: Pěna dní, režie a adaptace SKUTR, Klicperovo divadlo Hradec Králové)

    HUDBA ROKU

    ALEŠ BŘEZINA (Steigerwald, Březina, Ornest: Liduschka /Baarová/, režie Roman Meluzín, dirigent Jiří Petrdlík a Dalibor Bárta, Divadlo J. K. Tyla, Plzeň)

    MICHAL NEJTEK (Spitfire Company & Orchestr Berg: Constellations I. Before I Say Yes, koncept a režie Petr Boháč, Spitfire Company & Orchestr Berg)

    JIŘÍ VYŠOHLÍD (Vašíček, Jarkovský, Vyšohlíd & kol.: O bílé lani, režie Jakub Vašíček, Divadlo Drak, Hradec Králové)

    TALENT ROKU

    JIŘÍ BÖHM (herec)

    TOMÁŠ DIANIŠKA (autor, režisér)

    DANIEL KREJČÍK (herec)

    Slavnostní imerzivní večer spojený s předáváním Cen divadelní kritiky proběhne v pondělí 20. března 2017 od 18 hodin v prostoru Pomezí (Za Poříčskou branou 284/7, Praha-Karlín).

    • Autor:
    • Publikováno: 7. března 2017

    Komentáře k článku: Nominace na Ceny divadelní kritiky za rok 2016

    Přidat komentář

    (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

    Přidání komentáře

    *

    *

    *



    Obsah,