Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2019

ročník 28
25. 6.–2. 9. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Na pardubickém bále se oceňovalo

  V pátek 14. března se v historické budově Východočeského divadla Pardubice uskutečnil Divadelní bál, který se spolu se sobotním Pardubickým plesem, tradičně spolupořádaným statutárním městem Pardubice, Východočeským divadlem a pardubickou Komorní filharmonií, stal vrcholem plesové sezóny na východě Čech.

  Vítězný polibek nejoblíbenějších pardubických herců roku 2013. FOTO JIŘÍ SEJKORA

  Vítězný polibek nejoblíbenějších pardubických herců roku 2013. FOTO JIŘÍ SEJKORA

  Program plesů v noblesním a jedinečném prostředí byl tradičně velmi pestrý. Plesoví hosté během Divadelního bálu zhlédli slavná čísla z nových muzikálů na repertoáru divadla – Cabaretu a Jeptišek, tradiční přehlídku divadelních kostýmů, účastnili se bohaté tomboly a také dražby obrazů z divadelní galerie, jejíž výtěžek – 64 500 Kč! – bude věnován Sdružení přátel vodicích psů. K poslechu a samozřejmě také k tanci hrály kapely Uši Music Band s hostujícím Viktorem Dykem, ReadyKirken, divadelní uskupení Můžete si za to sami! a Sunday Sextet. Večerem provázeli Jindra Janoušková se Zdeňkem Rumpíkem a Dagmar Novotná s Lídou Vláškovou.

  Sobotní noc v divadle se nesla v podobném duchu. Moderátorské role se však ujala pardubická rodačka Jolana Voldánová, o zahájení plesu se postarala Komorní filharmonie Pardubice a přítomné svým zpěvem navíc potěšila Leona Machálková.

  Zlatým hřebem pátečního Divadelního bálu bylo vyhlášení výsledků divácké ankety o nejoblíbenější herečku a herce VČD roku 2013.

  Petra Janečková a Ladislav Špiner při přebírání cen pro nejoblíbenější herce roku 2013. FOTO JIŘÍ SEJKORA

  Petra Janečková a Ladislav Špiner při přebírání cen pro nejoblíbenější herce VČD roku 2013. FOTO JIŘÍ SEJKORA

  Jubilejní desátý titul nejoblíbenější herečky si z plesu odnesla Petra Janečková, která nejvíce hlasů získala za role v muzikálu Zpívání v dešti a komedii Apartmá hotelu Plaza. Na druhém místě se umístila loňská bronzová Martina Sikorová a na třetí pozici Petra Tenorová.

  Divácky nejoblíbenějším hercem pardubického divadla se pošesté v řadě stal Ladislav Špiner, jehož obdivovatelé stále nemohou zapomenout na jeho Amadea, vyzdvihují však i ostatní role z jeho repertoáru. Druhá příčka v mužské kategorii již několik let patří Martinu Mejzlíkovi a třetí poprvé Petru Borovcovi.

  Podruhé v historii byl vyhlášen i absolutní vítěz ankety. Nejvyšší počet diváckých hlasů v roce 2013 získal Ladislav Špiner, jehož následně Herecká asociace odměnila cenou v podobě zlaté divadelní masky.

  Radek Smetana, PR Východočeské divadlo

  • Autor:
  • Publikováno: 17. března 2014

  Komentáře k článku: Na pardubickém bále se oceňovalo

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,