Divadelní noviny Aktuální vydání 2/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

2/2020

ročník 28
21. 1.–3. 2. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Mozartovi zazpívá Štěpánka Pučálková

  Přední česká mezzosopranistka Štěpánka Pučálková oslaví Mozartovy narozeniny ve Stavovském divadle koncertem pod vedením hvězdy světového formátu Plácida Dominga. Výjimečný operní pěvec a dirigent se ujme taktovky a společně s Orchestrem Národního divadla oslaví jediným koncertem 27. ledna 2019 legendárního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Štěpánka Pučálková je jedinou českou sólistkou, která na koncertě vystoupí.

  Štěpánka Pučálková. Foto Národní divadlo

  Plácido Domingo se do Prahy vrací po necelém roce a půl. Práci s ním vnímají čeští pěvci a hudebníci jako čest. Je pro mě velkou ctí, že si mě maestro osobně vybral z mnoha jemu zaslaných nahrávek. Do našeho prvního setkání už zbývá jen několik málo dnů a já už se na to, jakož i na koncert samotný moc těším, říká Štěpánka Pučálková.

  Štěpánka Pučálková absolvovala s nejvyšším vyznamenáním magisterské studium v oboru opera na Universität Mozarteum v Salcburku. Od září je sólistkou a členkou Semperovy opery v Drážďanech. V Praze v Národním divadle hostuje a patří mezi české pěvce, kteří reprezentují Českou republiku v zahraničí. Během večera zazpívá převážně árie a dueta z opery Cosi fan tutte, slavnou a náročnou mezzosopránovou árii z opery La clemenza di Tito a jeden publiku jistě známý milostný duet z opery Don Giovanni. Víc už prozradit nemohu, nebylo by to překvapení, uzavírá Štěpánka Pučálková.

  Plácido Domingo, který za svůj život nastudoval přes stovku oper a ztvárnil téměř 150 rolí se netají tím, že se do Prahy těší. Nemůžu se dočkat, že budu dirigovat výběr Mozartových nejlepších skladeb v podání brilantních sólistů – vítězů Operalie a českých pěvců, říká Plácido Domingo.

  Hudebního génia si divadlo připomíná slavnostním koncertem každoročně. Právě Stavovská scéna je jediné dosud hrající divadlo, ve kterém osobně řídil své opery Wolfgang Amadeus Mozart. Koncert ke skladatelovým narozeninám je prestižní záležitostí. Štěpánka Pučálková u této příležitosti oblékne originální šaty české oděvní designérky Šárky Strnadové.

   

  • Autor:
  • Publikováno: 20. ledna 2019

  Komentáře k článku: Mozartovi zazpívá Štěpánka Pučálková

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,