Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  LSS v Praze, Brně a Bratislavě začínají

  Letní Shakespearovské slavnosti zahajují dnes 21. července v Brně představením Zimní pohádky a v Bratislavě Romeem a Julií. Od středy 22. července začnou LSS i na Pražském hradě, a to komedií Dobrý konec všechno spraví. A v úterý 28. července otevírá druhou pražskou scénu na HAMU na Malostranském náměstí Zimní pohádka. Vzhledem k tomu, že okolnosti spojené s virem zabránily nastudování nové premiéry, je aktuální ročník kratší a začíná později než obvykle.

  Foto LSS

  Bezpečně a radostně

  Máme velikou radost, že lidé mají o Shakespeara i v současné poněkud bizarní době stále velký zájem a postupně zaplňují hlediště. Vyprodáno sice všechno ještě není, ale kapacity jednotlivých hracích míst se postupně plní, a to je pro všechny skvělá zpráva. Letní shakespearovské slavnosti jsou plenérovým projektem, vždy se hrálo a hraje se venku pod širým nebem, což je v současné době dalším významným plusem. Naši diváci přijdou do prostředí, na která jsou zvyklí, vše bude vypadat jako obvykle. Pár novinek ovšem chystáme. Asi nejvýraznější změnou v Praze je, že nebudeme půjčovat deky. Nově bude možné si deku přímo na místě koupit. Divákům budou k dispozici stojany s dezinfekcí, kdo bude chtít, může si na místě zakoupit roušku. Hlediště a veškeré další prostory budou pravidelně dezinfikovány moderními technologiemi, mimo jiné například funkčními nano-nátěry, vyjmenovává některé z provozních novinek Libor Gross, umělecký ředitel Slavností.

  Zimní pohádka (Kristián Špiner v roli Mamillia, syna sicilského krále Leonta). Foto Viktor Kronabuer

  Moře v Čechách…?!

  Inscenacve příběh zrazené lásky a žárlivosti Zimní pohádka se postupně odehraje od 21. července do 12. srpna, kde v Praze svou letošní tour ukončí. Na rozdíl od loňské premiéry se role Perdity v tomto roce zhostí Eva Salvatore Burešová zaskakující za Veroniku Arichtevu. V hlavních rolích se dále představí Martin Hofmann, Michal Isteník, Alena Mihulová, Saša Rašilov, Petra Špalková, Lenka Krobotová, Matouš Ruml a další.

  Anna Fialová, Jan Lepšík, David Janošek a Pavel Tesař v komedii Dobrý konec všechno spraví. Foto Viktor Kronbauer

  Dobrý konec a Večer tříkrálový se loučí

  Komedie Dobrý konec všechno spraví a Večer tříkrálový čekají derniéry. Dobrý konec všechno spraví, ve kterém hrají Anna Fialová, Ondřej Pavelka, Martin Dejdar, Oldřich Vízner, Martin Siničák, Jan Vlasák nebo David Novotný se hraje do konce července.

  Večer tříkrálový s Václavem Koptou, Nelou Boudovou, Martina Pechlátem, Josefem Cardou, Tomášem Měcháčkem nebo Petrem Stachem je na programu v srpnu, konkrétně od 22. do 28. 8., kdy v Praze Letní shakespearovské slavnosti 2020 zakončí.

  Jaroslav Plesl v titulní roli Hamleta. Foto Viktor Kronbauer

   Kompletní repertoár

  Celkem 11 titulů ve 101 večerech… Hamlet, Mnoho povyku pro nic, Veselé paničky windsorské, Zkrocení zlé ženy, Komedie omylů i Komédia omylov, Romeo a Júlia a Othello, tyto inscenace společně s výše uvedenými dvěma tvoří kompletní nabídku Letních shakespearovských slavností 2020. (kompletní program zde)

  Ostrava s otazníkem

  V tomto týdnu se měly rozeběhnout Letní shakespearovské slavnosti na všech svých scénách v Česku a na Slovensku. Překotná rozhodnutí v Moravskoslezském kraji však aktuálně ostravskou část zastavily, další vývoj je nejistý. Přestože pořadatelé nechtějí diváky o prakticky vyprodaná představení, může dojít v Ostravě k programovým změnám.

  Předprodej vstupenek, program a praktické informace včetně fotografií naleznete na www.shakespeare.cz.

  Facebook: https://www.facebook.com/letnishakespearovskeslavnosti/

  /Pro i-DN z tiskové zprávy a dalších materiálů připravil hul/

  • Autor:
  • Publikováno: 21. července 2020

  Komentáře k článku: LSS v Praze, Brně a Bratislavě začínají

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,