Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Letní scéna Zámku Mělník startuje

  Atraktivní prostory barokního mělnického zámku oživí ve dnech 12.-19. července několik činoherních představení, které nabídne produkce holešovického Divadla Na Maninách a soubor Indigo Company.

  Barokní zámek Mělník ožije na týden letními komediemi Foto archiv

  První ročník mělnické letní scény začíná dnes večer inscenaci komedie Jak je důležité býti (s) Filipem, který nastudovala Indigo Company. 13. července se v tragikomedii Commedia finita reflektující život operní divy Emy Destinnové, představí přední mezzosopranistka Andrea Kalivodová, ale také Jana Trojanová, která hraje čtyři postavy, které vypovídají o životě Destinnové, tedy učitelka zpěvu, uklízečka, placená společnice a komorná.

  Operní diva Andrea Kalivodová se představí v inscenaci Commedia Finita. Foto archiv souboru Indigo Company

  14. července nastoupí komedie Dokonalá svatba s Václavem Koptou, Simonou Vrbovou, Patricií Solaříkovou, Michaelem Vykusem, Zbiegniewem Kalinou, Lilian Fischerovou a Janou Trojanovou.  15. července dojme diváky mělnická rodačka Jitka Čvančarová v adaptaci amerického oscarového filmu Cena za něžnost. O den později svedou souboj Otakar Brousek s Pavlem Baťkem v rolích manžela a milence nepřítomné ženy, v černé komedii Hra se smrtí, která měla premiéru 30. května 2019 v Divadle Na Maninách.

  Miroslav Táborský se představí jako diktátor unesený teroristkou. Foto archiv Divadla na Maninách

  17. července obsadí scénu Jitka Ježková a Miroslav Táborský s titulem A na hrušce sedí diktátor autorů Jaroslava Gillara a Vladimíra Škutiny, grotesce o světě, v němž žijeme.  Vážnější titul představí 18. července Jan Révai, Lucia Jagerčíková a Františka Stropnická, a to Stridbergovu Slečnu Julii.  Posledním představením bude opět komedie, Nebyla to Pátá, byla to Devátá s Rudolfem Hrušínským, Janou Švandovou a Josefem Cardou, která uzavře minifestival 19. července. Všechna představení začínají od 20 hodin. 26. července 2019 je nabídka obohacena o koncert Mariana Vojtka.

   

  • Autor:
  • Publikováno: 12. července 2019

  Komentáře k článku: Letní scéna Zámku Mělník startuje

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,