Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2019

ročník 28
11. 6.–24. 6. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kdo bude ředitelem Divadla Alfa?

  Nového ředitele Divadla Alfa v Plzni by měla vybrat speciální komise 18. června. Zájemci o funkci, která se uvolní po současném řediteli Tomášovi Froydovi, se mohli hlásit do konce května. Nový šéf divadla by měl nastoupit nejpozději od 1. srpna 2015 (po dohodě i dříve).

  Divadlo Alfa v Plzni. FOTO archiv

  Divadlo Alfa v Plzni. FOTO archiv

  Tomáš Froyda zatím zůstává. Mám jeho rezignaci k poslednímu červenci 2015 s tím, že pokud vybereme nového ředitele dřív a domluvíme se s ním na dřívějším nástupu, tak je ochoten se dohodnout, uvedla náměstkyně primátora pro kulturu Eva Herinková (ČSSD).

  Herinková v polovině května představila komisi, která bude ředitele divadla vybírat. Kromě zástupců města jsou v ní režisér, autor, režisér, herec a pedagog Jiří Havelka, režisér, dramaturg a pedagog Karel Makonj, odborná pracovnice v oblasti loutkového divadla v Divadelním ústavu v Praze a šéfredaktorka časopisu Loutkář Nina Malíková, skladatel scénické a divadelní hudby Jiří Koptík a ředitel Naivního divadla v Liberci Stanislav Doubrava.

  Město hledá nového ředitele proto, že Froyda na sklonku roku přijal nabídku Jihočeského divadla, aby vedl scénu s otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Slíbil, že Alfu s ročním rozpočtem mezi 25 až 30 miliony korun a 44 zaměstnanci dovede do konce této sezony. Protože se ale objevily spekulace o možném slučování Alfy s Divadlem J. K. Tyla, termín své rezignace posunul. Podle svých slov to bere jako „pojistku“ proti případnému slučování.

  Diskuse o budoucnosti Alfy se rozvířila před časem v souvislosti se stavbou Nového divadla a s informací o odchodu Froydy. Podle Herinkové ale spojování divadel nehrozí. Froyda byl jmenován ředitelem Divadla Alfa na pět let, tedy do konce srpna 2015, rezignaci podal k 31. červenci 2015.

  • Autor:
  • Publikováno: 31. května 2014

  Komentáře k článku: Kdo bude ředitelem Divadla Alfa?

  1. DN

   Profilový obrázek

   Minimálně čtyři lidé
   se ucházejí o místo ředitele plzeňského Divadla Alfa. Tolik přihlášek do výběrového řízení obdrželo k 31. 5. město, oznámila v pondělí náměstkyně primátora pro kulturu Eva Herinková (ČSSD). Jména uchazečů neuvedla. Podle informací ČTK jsou mezi zájemci pedagog a divadelník Roman Černík a ředitelka soukromého plzeňského gymnázia Šárka Chvalová.
   „Počet nemusí být ještě finální. Je možné, že bude ještě něco v poště s pátečním razítkem,“ upozornila Herinková. Jména všech uchazečů budou známa ve středu ráno, kdy úřad přihlášky otevře.

   03.06.2014 (17.07), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,