Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Jednou větou

  Novou radní pro kulturu na magistrátu hl. m. Prahy se stala producentka a poslankyně Hana Třeštíková.

  V listopadu se uskutečnila Valná hromada Evropské asociace nezávislých divadel v rámci mezinárodního setkání IETM (International network for contemporary performing arts); za AND ČR, jednoho ze zakládajících členů, se setkání zúčastnili Jan Bon Žůrek a Kryštof Koláček, který byl zvolen na čtyři roky revizorem EAIPA.

  Jako knihovnu nebo kulturní stánek se rozhodli využívat zastávky autobusu ve dvou obcích na Tachovsku, v Michalových Horách a v Hostíčkově. V jedné z nich najdete přehled zajímavostí z okolí s posezením, stolem a přilehlým dětským hřištěm, ve druhé zase funguje netradiční knihovna.

  Básník Dominik Melichar vydává po dvou letech novou sbírku, Mizanscény, pro jejíž křest si zvolil divadlo Komedie a datum 6. 12.; kromě setkání s autorem a fotografkou Sárou Richterovou, která knihu doplňuje svými pracemi, se v rámci křtu uskuteční divadelní zpracování básní souborem Nahoď.

  Na počátku listopadu hostila nezávislá scéna Theaterdiscounter 6. ročník networkingového formátu Industry Get-Together zaměřeného na komunitu berlínských nezávislých umělců a divadelních profesionálů; za Česko se zúčastnili Jakub Čermák (Venuše ve Švehlovce), Dagmar Radová (A Studio Rubín) a Lucie Špačková (Cirqueon).

  Herecká legenda Kirk Douglas v prosinci oslaví 102. narozeniny! Stále se účastní společenského života – naposledy doprovodil syna Michaela (74), který dostal hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

  Karlovarské divadlo má po letech novou střechu a fasádu; rekonstrukce za 32‚4 milionu trvala od března a dělníci ji prováděli za běžného provozu divadla; podle primátora města to byla nejzásadnější investice do divadelní budovy za posledních více než 20 let.

  V brněnském Divadle Polárka bude od listopadu jednou měsíčně probíhat interaktivní Tančírna, autorský projekt režiséra Jiřího Jelínka a kapelníka Davida Smečky.

  Na přelomu října a listopadu vyšla k 60. narozeninám Laterny magiky nová fotografická publikace Martina Becka; cyklus portrétů umělců v rolích z repertoáru Laterny magiky vznikal dva roky.

  Už po čtrnácté se do Prahy do kin Lucerna a Ponrepo ve dnech 6.–9. 12. vrací Asijský filmový festival Filmasia, letos zkoumající vztah mezi filmem a knihou.jas

  • Autor:
  • Publikováno: 27. listopadu 2018

  Komentáře k článku: Jednou větou

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,