Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Jednou větou

  V sobotu 17. února uspořádalo olomoucké Divadlo Tramtarie v místním Kině Metropol pohádkovou sobotu, na které uvedlo pětistou reprízu své pohádky O pračlovíčkovi a dětem nabídlo i další doprovodný program; akci navštívilo 361 diváků, téměř jedna čtvrtina vstupenek byla zdarma věnována klientkám P-centra a olomouckému Klokánku, výtěžek z akce (28 083 Kč) den poté předalo divadlo olomouckému P-centru v rámci projektu Pomáhejme s Tramtarií.

  Herec Jan Přeučil se stal prvním ambasadorem YMCA v České republice; diplom mu v úterý 6. března v Paláci YMCA v Praze Na Poříčí předali oficiální představitelé YMCA v České republice.

  V pražském prostoru Venuše ve Švehlovce se ve dnech 7.–11. března konal 3. ročník festivalu umění o ženách, od žen, s ženami a pro ženy nazvaný Venušiny dny; v jeho rámci se uskutečnily tři premiéry a vedle českých hostovali i maďarští a slovenští tvůrci.

  Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi otevřelo 9. března novou výstavu nazvanou Pohádkový život rodiny Lamkových, která je poctou legendárním tvůrcům animovaných filmů pro děti Haně a Josefu Lamkovým – například Káťa a Škubánek, O človíčkovi, O vodníku Česílkovi, Matylda a mnoha dalších, od 21. března je k výstavě otevřena speciální místnost, která návštěvníkům umožní proniknout do tajů filmové animace a vlastnoručně si některé z postupů a triků vyzkoušet; výstava potrvá do 16. září.

  O víkendu 16.–18. března se v pražském divadle Alfred ve dvoře konal 4. ročník divadelního a tanečního festivalu Bazaar, který nabídl produkce či ukázky z nich tvůrců ze střední, východní a jižní Evropy; tématem letošního ročníku bylo hledání vlastního hlasu v rámci komunity a komunikace menšinových témat většinové společnosti.

  Ve dnech 22.–24. března se v Praze na Žižkově a v přilehlém okolí, ve více než šedesáti klubech, barech a divadlech, poosmé uskuteční festival Žižkovská Noc, jehož nedílnou součástí jsou i naše a zahraniční divadelní produkce, na pěti místech letos vystoupí divadelníci z Česka, Polska, Velké Británie, USA a Německa.hul

  Podrobnější informace a další aktuality z divadelního dění u nás i ve světě najdete na i-DN

  • Autor:
  • Publikováno: 19. března 2018

  Komentáře k článku: Jednou větou

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,