Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2019

ročník 28
25. 6.–2. 9. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  O dívce z obrazu

  V hit-muzikálu Čas růží v Hudebním divadle Karlín, Praha, navlékli písně Karla Gotta na hodně chatrný a ztěžka se rozbíhající příběh. Důležitější však zřejmě je, že ho napsal Sagvan Tofi a rozšířil okruh jmen, která do karlínského divadla lákají publikum z okruhu diváků Růžových zahrad a čtenářů Blesku. Strategie je to osvědčená.

  Bezprostřední jsou dětští představitelé ústřední trojice – Filip Vlastnik, Filip Antonio a Agata Tandlerová FOTO DAVID KRAUS

  Vše se točí kolem obrazu, který údajně Karel Gott pro tuto příležitost sám namaloval – je na něm dívka od kolotočů Aneta, celoživotní láska zpěváka Honzy (předobrazem je Karel Gott). Jenže ona se z příkazu prchlivého otce Barnabáše (Jiří Langmajer, jeho jevištní ženou Hortenzií je Adéla Gondíková) vdá za bohatého starce a brzo zemře. Zřejmě opsáno z Romance pro křídlovku. A také ze seriálu Cirkus Humberto, aby bylo možné využít známou melodii Karla Svobody, jen ta sem vnesla trochu dramatičnosti.

  Ze soutěže Česko hledá superstar i z řady muzikálových rolí známý Jan Kopečný v hlavní roli Honzy zpívá Gottovy písničky nosným tenorem, zkušeně si s postavou Bohouše (zřejmě Ladislav Štaidl) poradil Martin Písařík a s rolí Anety Markéta Procházková. O herectví popových zpěváků se však mluvit nedá, a vlastně se tu ani nečeká. Přímočará jsou i jevištní aranžmá režiséra Petra Novotného. V rámci možností inscenaci vylepšují svícení a kostýmy, spolehlivý orchestr a pohybová i pěvecká company.

  Nejdůležitější je sentiment, mudrování nad životem zejména v replikách Starce (zestárlý Karel Gott v podání Josefa Vojtka). Provedeno nekomplikovanými oznamovacími dialogy. Skvělí jsou tři dětští herci: Natálie Němcová (Anetka), Filip Vlastník (Bohoušek) a zvlášť talentovaný Filip Antonio (Honzík).

  Premiéra se odehrála v divadle oblepeném poutači hnutí ANO, že podporuje kulturu. Mezi obvyklé celebrity stíhané módní policií překvapivě zavítal prezident Miloš Zeman. Nechci spekulovat, co to všechno znamená. Produkce je dobře prodaná do září. Funkční výrobek pro daný účel mohl mít trochu lepší design.

  Hudební divadlo Karlín, Praha: Čas růží. Muzikál s písněmi Karla Gotta. Scénář Sagvan Tofi, dirigent Martin Kumžák, režie Petr Novotný, scéna Daniel Dvořák, kostýmy Roman Šolc, choreografie Petra Parvoničová. Premiéra 16. března 2017.


  Komentáře k článku: O dívce z obrazu

  1. Tereza Vaňkova

   Profilový obrázek

   Hezky napsáno
   a jsem ráda, že autor článku věnoval pozornost dětským hercům, kteří co se herectví týče, byly z celého muzikálu nejlepší. A navíc dobře zpívají. Klobouk dolů zejména před představitelem Bohouše, ale i Anetky, kteří jsou skutečně ještě malými dětmi, ale jejich výkon za dospělými nikterak nezaostává. I věkově o něco starší představitel Honzíka je také moc dobrý. Myslím, že Karlín má v dětech dobrý herecký potenciál do budoucna.

   06.04.2017 (7.29), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,