Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Vítězslav Jandák členem Rady ČRo

  Členem Rady Českého rozhlasu se stal dosavadní poslanec ČSSD, bývalý herec a někdejší ministr kultury Vítězslav Jandák, který kvůli tomu předčasně ukončil svůk mandát v poslanecké Sněmovně.

  FOTO archiv ČSSD

  Zbývající dva členy rozhlasové rady budou poslanci vybírat mezi jejím někdejším předsedou a historikem Michalem Stehlíkem, bývalým místopředsedou Ivanem Tesařem, farářem Zbigniewem Czendlikem a šéfredaktorem časopisu Zahrádkář Janem Stanzelem.

  V Radě České televize nově usednou bývalý kanoista a sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor spolu s antropologem médií Tomášem Samkem. Poslanci je začátkem června vybrali v prvním kole tajné volby, oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník. Doktor a Samek budou moci do rady nastoupit od začátku července. Jandák se po rezignaci na poslanecký mandát, jejž měl dvanáct let, již místa v radě ujal v pátek 9. června.

  V obou radách bylo třeba obsadit po třech místech, na každé z nich měli poslanci tři adepty. V případě rady veřejnoprávní televize tak zbývá zaplnit ještě jedno křeslo. Ve druhém volebním kole tak budou mít šanci obhájit členství v radě buď její stávající místopředseda Jiří Závozda, nebo bývalý poradce předsedy Sněmovny René Kühn.

  V poli „poražených“ skončili například bývalá místopředsedkyně Rady ČT Dana Makrlíková, advokátka Dagmar Raupachová, bojovník za transparentní veřejnou správu Oldřich Kužílek nebo textař Michal Prostějovský. Už v předkole skončili někdejší ředitel veřejnoprávní televize Jiří Balvín, člen televizní rady Michal Jankovec, bývalý místopředseda Rady ČRo (2006 – 2008) Bohouš Zoubek, kazatel Ervín Kukuczka, klarinetista a profesor JAMU Jiří Hlaváč, zpěvák Tomáš Hanzl či hudebník Mikoláš Chadima. Do Rady ČT byl navrhován také bývalý šéfredaktor tohoto listu Jan Kolář.

  ///

  ///

  ///

  Seznam navrhovaletů a kandidátů (omlouváme se za špatnou čitelnost seznamu pro Radu ČT – nebylo v technických silách jej publikovat v jiné podobě) naleznete také zde.

  • Autor:
  • Publikováno: 27. června 2017

  Komentáře k článku: Vítězslav Jandák členem Rady ČRo

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,