Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Eliška Balzerová odchází z Fidlovačky

  Eliška Balzerová ukončila své angažmá v Divadle Na Fidlovačce. S pražskou scénou, kterou spoluzakládala a v níž strávila dvacet let, se loučí koncem této sezony. Jejím odchodem končí na Fidlovačce několik inscenací.

  Eliška Balzerová v době, kdy byla ředitelkou divadla. FOTO archiv DnF

  Pro Fidlovačku je to velká ztráta, mne osobně to velmi mrzí, řekla umělecká šéfka souboru Kateřina Dušková. Chystaných titulů se to nijak nedotkne a stávající tituly, jak Sugar, tak Famílii, řešíme náhradním obsazením, doplnila ke změnám z nabídky představení nuselské scény. Obě inscenace byly uvedeny v této sezoně nově a v září se tak pro chystané změny hrát nebudou.

  V inscenaci Můj báječný rozvod. FOTO archiv DnF

  Z repertoáru však musí ke konci června úplně zmizet tituly Dohazovačka či populární Tři holky jako květ, kde herečka hrála spolu s Marií Doležalovou a Ivou Pazderkovou. Inscenace se bohužel musely zderniérovat, sdělila Dušková. V květnu divadlo taktéž naposledy uvedlo inscenaci Až naprší a uschne.

  Balzerová se k celé situaci vyjádří později, je nyní v zahraničí. Pouze uvedla na pravou míru původní mylnou informaci o derniéře populární inscenace Můj báječný rozvod: Rozvod jediný nekončí. Je to agenturní představení, které hraji dál, sdělila. Inscenace byla na repertoáru Komorní Fidlovačky jedenáct let a nyní ji Fidlovačka uvádí v sekci Hráli jsme.

  Eliška Balzerová a Tomáš Töpfer v hledišti Divadla na Fidlovačce 27. ledna 2012. FOTO ROMAN VONDROUŠ

  Eliška Balzerová divadlo spoluzakládala s Tomášem Töpferem v polovině devadesátých let, kdy se jim společně podařilo z rozpadající se scény s velkou historií znovuvytvořit kulturní centrum. Po Töpferově odchodu v roce 2012 do Divadla na Vinohradech se stala jeho ředitelkou. Tento post opustila s koncem roku 2015, kdy její místo převzal současný šéf Jan Koťátko. Herečka však zůstala součástí souboru divadla.

  Zprávu přinesla jako první Mladá fronta Dnes (zde)

  ///

  Více na i-DN:

  Eliška Balzerová: Kdo jednou zklamal, zklame znovu

  Můj tým vzniká, říká Eliška Balzerová

  V Divadle Na Fidlovačce tiká bomba

  Divadlo Na Fidlovačce končí

  Eliščina ztráta aneb Příběh Fidlovačky

  Divadlo Na Fidlovačce zachráněno !?

  Divadlo Na Fidlovačce: Nestane se nic převratného

   

  • Autor:
  • Publikováno: 23. června 2017

  Komentáře k článku: Eliška Balzerová odchází z Fidlovačky

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,