Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2018

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2018

ročník 25
15. 5.–28. 5. 2018
 • Zprávy
 • Aktuálně
 • Kritika
 • Seriály a blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků: Zprávy

  Komorské jaro v Praze…

  22. května 2018 Žádný komentář

  ...a Čeští Afričané u Národního divadla... V sobotu skončil 14. ročník týdenního festivalu Tvůrčí Afrika aneb Všichni jsme Afričani. Stalo se tak slavností Benso na Náměstí Václava Havla - piazzettě Národního divadla.

  Co dnes znamenají Poděbradské dny poezie?

  Oázu opojení slovem, kouzlem imaginace, obrazotvorností, představivostí, emocionalitou a tvůrčími schopnostmi vůbec... Zpráva z letošního 56. ročníku.

  Novým ředitelem CED bude Miroslav Oščatka

  15. května 2018 Žádný komentář

  Nabízíme závěrečnou zprávu komise výběrového řízení na obsazení funkce ředitele/ky Centra experimentálního divadla, příspěvkové organizace.

  Prague Fringe po sedmnácté

  14. května 2018 Žádný komentář

  Mezi 25. květnem a 2. červnem nabídne 17. ročník festivalu Prague Fringe na 250 představení v devíti prostorech po celé Malé Straně.

  Deník zloděje získal Cenu Grenouille

  12. května 2018 Žádný komentář

  Nejlepší inscenací frankofonní předlohy roku 2017 je inscenace divadla Masopust Deník zloděje. Cenu před třemi roky inicioval a rozhoduje o ní festival Sněz tu žábu, v jehož rámci byla ve čtvrtek předána.

  Poslední komentáře

  Cena Marka Ravenhilla se předá v Ostravě

  12. května 2018 Žádný komentář

  Cena Marka Ravenhilla za nejlepší českou inscenaci nové hry bude letos udělena poosmé. Tentokrát v rámci festivalu Dream Factory Ostrava 31. května v prostorách Divadla Petra Bezruče.

  Pardubice hlásí sedm premiér

  11. května 2018 Žádný komentář

  Východočeské divadlo Pardubice uvede v příští sezoně sedm nových inscenací. 109. sezonu zahájí říjnovou premiérou hry Zamilovaný Shakespeare v režii Petra Novotného.

  Výstava Česká divadelní fotografie 1859 – 2017 dnes začíná

  10. května 2018 Žádný komentář

  Výstava v pražském Obecním domě, jež se dnes otevírá a potrvá do 24. června, nabízí vedle hlavní expozice i bohatý doprovodný program.

  Padesátiletá cesta do hlubin rubínovské duše

  09. května 2018 Žádný komentář

  A studio Rubín slaví v pátek a sobotu 11. a 12. května padesáté výročí uvedení prvního divadelního představení ve svém prostoru, ve středověkém sklepení domu U Tří korun na Malostranském náměstí.

  #save stage lighting now

  09. května 2018 Žádný komentář

  Pražský Institut uměni – Divadelní ústav (IDU) a Pražské Quadriennale (PQ) se připojují k organizacím v Evropě a vyjadřují znepokojení nad plánovanou směrnicí EU, jež by uvedla všechna evropská divadla do doby temna!

  V Olomouci jdou proti zdi

  08. května 2018 Žádný komentář

  Jedna z největších divadelních přehlídek v Česku, olomoucká Divadelní Flora, zahájí ve čtvrtek 10. května svůj 22. ročník. Do 20. května nabídne na osm desítek akcí.

  Francouzi zamíří o víkendu do Prahy

  07. května 2018 Žádný komentář

  Na festival Sněz tu žábu, který se koná 10. - 13. května v pražském Studiu Alta, přijede téměř desítka zajímavých osobností současného francouzského divadla.

  Jihočeské Thálie 2017 vyhlášeny

  07. května 2018 Žádný komentář

  Včera se v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích pojednadvacáté předávaly ceny Jihočeská Thálie za nejlepší výkony umělců v inscenacích, které měly svoji premiéru v roce 2017. Nabízíme přehled všech oceněných.

  Taneční aktuality předávají kormidlo

  02. května 2018 Žádný komentář

  Redakce Tanečních aktualit ohlásila změnu na pozici šéfredaktora. Lucii Hayashi po sedmi letech nahradí Josef Bartoš, jeho zástupkyní bude Petra Dotlačilová.

  Skupova Plzeň bude letos česko-slovenská

  33. ročník Skupovy Plzně se uskuteční od 13. do 17. června. Minulý týden představila nové logo a motto "Pozor, pozor, pozor, v Plzni ožívají paňáci". Hlavním lákadlem letošního ročníku je Deadtown bratří Formanů.

  Od 9. května budeme Všichni Afričani!

  30. dubna 2018 1 komentář

  Počtrnácté se ve dnech 9. - 19. května vydá do Prahy, Hradce Králové a Brna festival Tvůrčí Afrika aneb Všichni jsme Afričani! Zamíří na Komorské ostrovy, přiveze dramatiky Soeufa Elbadawiho a Cayu Makhélého, nabídne koncert Mwezi WaQ.

  Opera Plus dnes končí

  27. dubna 2018 1 komentář

  "Dnešním dnem publikační činnost našeho portálu končí, jeho stránky včetně archivu by měly být přístupné do konce tohoto roku," napsal šéfredaktor Vít Dvořák. Důvodem je protest proti seškrtanému grantu od ministerstva kultury.  Obsah,