Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2018

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2018

ročník 25
15. 5.–28. 5. 2018
 • Zprávy
 • Aktuálně
 • Kritika
 • Seriály a blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků: Seriály a blogy

  Olomoucká zeď (No. 9)

  21. května 2018 Žádný komentář

  Jedním z posledních představení festivalu byla takzvaná ne-akademická přednáška Písek v očích. Jejím tvůrcem není nikdo jiný než jeden z bardů žánru lecture performance a německé nezávislé scény, Rabih Mroué. 

  Opera žije! (No. 2)

  21. května 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Smetanova Má vlast vyzněla s neobyčejně bohatou dramatičností... O zahajovacím koncertu Pražského jara 2018.

  Zápisy ze zlínských setkávání (No. 4)

  20. května 2018 Žádný komentář

  Potlesk za snahu, pokárání za technickou realizaci... O inscenaci Hoax nitranského Divadla Andreje Bagára.

  Olomoucká zeď (No. 8)

  Slovenský tanečník Milan Herich v spolupráci s umelcom Davidom Zambranom dekonštruuje v diele A Solo For Mr. Folk slovenský folklór. Aký je jeho vzťah ľudovému umeniu?

  Česko-slovenské mosty 2018 (No. 7)

  20. května 2018 Žádný komentář

  Program 23. ročníku festivalu Setkání Stretnutie uzavřelo včera večer představení hry Mariny Carr U Kočičí bažiny v podání Mahenovy činohry Národního divadla v Brně. Dokládá, že režisér Martin Františák odchází z Brna v životní formě.

  Poslední komentáře

  Clown Bilbo bloguje (No. 70)

  Od čtenáře Poučen tím vším vyměním těsnění, kuželky sám, se svým nářadím. A najdu tím sám sebe. Aneb Kap kap kap.

  Česko-slovenské mosty 2018 (No. 6)

  20. května 2018 Žádný komentář

  Oba mladí herci, Čech a Slovák, se spokojili s nezávazným, více či méně vtipným špičkováním na téma vzájemných vztahů a živějších reakcí obecenstva nedocílili ani pivem a borovičkou aneb stand up comedy Filipa Tellera a Pavola Seriše Čecháčci a Čoboláci.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 343)

  20. května 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Holčička se zeptala: Mami, je to poetické? Maminka odpověděla: Je. A neruš… Aneb Mudrování nad Anděly z lesa.

  Česko-slovenské mosty 2018 (No. 5)

  19. května 2018 Žádný komentář

  Hmatuláci Bábkového divadla na Rázcestí, určení primárně pro batolecí věk, nejsou a ani nemohou být „klasickým“ divadlem pro děti.

  Zápisy ze zlínských setkávání (No. 3)

  19. května 2018 Žádný komentář

  Silný morální apel řady ozdob festivalové nabídky patří k nesporným pozitivům letošního ročníku zlínského divadelního svátku Setkání Stretnutie... O Anně Frankové Nového divadla Nitra.

  Olomoucká zeď (No. 7)

  19. května 2018 Žádný komentář

  Dnes přinášíme rozhovor s Terezou Dočkalovou. Povídali jsme si o Noře v režii Jana Nebeského i o spolupráci s polským režisérem Janem Klatou.

  Opera žije! (No. 1)

  19. května 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Hudební teatroložka Olga Janáčková si na i-DN otevírá blog věnovaný opeře a začíná in medias res: reflexí koncertního provedení Mozartovy opery La clemenza di Tito pod taktovkou Marka Minkovského ve Stavovském divadle.

  Divadelní glosy (nejen) z Plzně (No. 12)

  Od čtenáře V hlavní roli hudba aneb Opera La clemenza di Tito Wolfganga Amadea Mozarta zněla dva dny ve Stavovském divadle.

  Útržky z LE TISKu (No. 4)

  Je horší udělat něco a následně toho činu litovat, nebo litovat toho, že jsme něco neudělali? O poslední inscenaci festivalu Sněz tu žábu Všichni živí. /Všechny festivalové reportáže najdete v oddílech Festivaly a Seriály a blogy./

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 342)

  19. května 2018 Žádný komentář

  Od čtenáře Je-li Měsíc v úplňku, dějí se příběhy neuvěřitelné aneb Mudrování nad neobvyklou podobou pohádky Radka Malého František z kaštanu, Anežka ze slunečnic v Divadle Polárka.

  Česko-slovenské mosty 2018 (No. 4)

  18. května 2018 Žádný komentář

  Síly zla podceňujeme jinak než v Moskvě třicátých let, ale se stejnými důsledky... O inscenaci nitranského divadla Teatro Tatro Majster a Margaréta.

  Olomoucká zeď (No. 6)

  V hre Philoktet spracoval nemecký dramatik Heiner Müller tému straty viery v pozitívnu budúcnosť. Režisér Calle Fuhr sa vo svojej inscenácii vo viedenskom divadle Volkstheater sústredil najmä na tému relativizácie pravdy a neschopnosti ľudí ustúpiť od svojich zakorenených...  Obsah,