Divadelní noviny Aktuální vydání 8/2018

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

8/2018

ročník 25
17. 4.–30. 4. 2018
 • Zprávy
 • Aktuálně
 • Kritika
 • Seriály a blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků: Kauza

  Naše svoboda a vaše svoboda

  19. dubna 2018 Žádný komentář

  "Distancujeme se od plánovaného hostování inscenace Olivera Frljiće Naše násilí a vaše násilí v rámci festivalu Divadelní svět Brno," napsali biskupové českých a moravských římskokatolických diecézí sdružených v České biskupské konferenci.

  Strašnické divadlo končí

  19. dubna 2018 Žádný komentář

  Ke dni 30. června skončí v budově Strašnického divadla svoji činnost Divadlo X10, které zde bylo založeno Lenkou Kolihovou a jejími blízkými spolupracovníky v roce 2013. Divadlo X10 bude pokračovat v prostoru DUP39 na Národní tříde v Praze 1.

  Snad jen malé děti

  18. dubna 2018 4 komentáře

  Asociace nezávislých divadel České republiky podporuje výběr dramaturgické rady festivalu Divadelní svět Brno a zásadně odmítá zásahy do tohoto výběru ze strany politické reprezentace města Brno. /Otevřené vyjádření AND ČR k festivalu DSB/

  Ježíš znásilňuje muslimku?

  08. dubna 2018 1 komentář

  Nad programem festivalu Divadelní svět Brno rozpoutal diskusi otevřený dopis prvního náměstka města Brna Mgr. Petra Hladíka (KDU-ČSL), který 5. dubna zveřejnil nejprve na svém facebookovém profilu a poté zaslal ČTK.

  Umělecký šéf DHnP jmenován

  30. března 2018 Žádný komentář

  Uměleckým šéfem Divadla Husa na provázku byl do 31. července 2019 jmenován dramaturg DHnP Miroslav Oščatka.

  Nového ředitele CED město Brno osloví

  16. března 2018 Žádný komentář

  Na ředitele Centra experimentálního divadla Brno bude vypsáno nové výběrové řízení.

  Kdo bude novým ředitelem CED? – odloženo

  03. března 2018 Žádný komentář

  V Brně se poprvé sešla výběrová komise, která má určit ředitele Centra experimentálního divadla v Brně, městským radním však žádného z kandidátů nedoporučila. ČTK to řekl náměstek primátora Matěj Hollan (Žít Brno). O místo, které opouští Petr Oslzlý, se...

  Kdo bude novým ředitelem CED? – 4 koncepce

  13. února 2018 Žádný komentář

  Byly zveřejněny koncepce uchazečů o vedení Centra experimentálního divadla v Brně. Výběrová komise poprvé zasedne 1. března.

  Na odchodnou jedné éry

  13. prosince 2017 10 komentářů

  Přeji Provázku, aby byl otevřeným, nespoutaným a občansky statečným územím - a věřím, že ho čekají hezké věci... Výroční zpráva Vladimíra Morávka jeho dvanáctiletého působení v Divadle Husa na provázku v Brně.

  O co Arše jde?

  28. listopadu 2017 1 komentář

  V čísle 18 Divadelních novin se Vladimír Hulec za přitakání Lenky Dombrovské vyjádřil o programu Divadla Archa jako o vyčerpaném. Protože svá tvrzení nepodložili konkrétními údaji, rád bych alespoň na několika řádcích uvedl, jak takový „vyčerpaný“ program vypadá.

  Mě taky… /v Maďarsku/

  17. listopadu 2017 Žádný komentář

  Aféra kolem harašení v Hollywoodu a následné celosvětově neformálně sešikované hnutí pod hashtagem #metoo spustily lavinu. I maďarským divadlem dnes otřásají skandály sexuálního obtěžování.

  Nechceme se dostat tam, kam KoČ

  25. září 2017 1 komentář

  Proto nahlas říkáme, že Komorní činohru plně podporujeme a vyzýváme pražské politiky a kulturní veřejnost, aby udělali všechno pro obnovení její činnosti.

  Vážený pane řediteli, vážení signatáři,

  18. září 2017 Žádný komentář

  ...dovolte, abych zareagoval na otevřený dopis, který jste mi zaslali. /Reakce ministra zahraničí Luboše Zaorálka na otevřený dopis ředitele ND a zástupců dalších organizací./

  Divadelní společnost KoČ přerušuje činnost

  12. září 2017 1 komentář

  Pražská divadelní společnost Komorní činohra (KoČ) byla nucena z finančních důvodů po dvaceti letech své existence přerušit činnost. K tomu vydal její principál Jiří Bábek prohlášení, jež nabízíme v plném znění.

  Vážený pane ministře!

  11. září 2017 3 komentáře

  Na pozvání několika odborových funkcionářů jste v doprovodu poslance Adámka, šéfredaktora Divadelních novin, policejní ochranky a svého volebního štábu (!) navštívil služebním vchodem Národní divadlo ve chvíli, kdy není pro veřejnost otevřeno...

  Neklid v Huse

  09. července 2017 Žádný komentář

  Situace Huse na provázku se neuklidnila ani po ohlášené rezignaci uměleckého šéfa Vladimíra Morávka koncem tohoto roku.

  Předložený návrh není cestou…

  20. června 2017 1 komentář

  Reakce ředitele Národního divadla Jana Buriana na vyhlášení a prodloužení stávkové pohotovosti v ND.  Obsah,